موج
کدخبر : ۳۶۴۶۵۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-364651

به مناسبت دهه فجر انقلاب اسلامی؛

رییس کل دادگستری استان کردستان از رهایی 52 زندانی کامیارانی از بند و بازگشتشان به کانون خانواده به مناسبت ایام الله دهه مبارک فجر خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، حجت الاسلام سیدحسین حسینی پیش از ظهر امروز چهارشنبه در آیین آزادی این زندانیان اظهار داشت: پس از بررسی پرونده های قضایی زندانیان، تعداد 52 نفر از این افراد واجد شرایط آزادی شناخته شدند و به آغوش گرم خانواده هایشان بازگشتند.

رییس کل دادگستری استان کردستان گفت: همزمان با سالگرد ایام پیروزی انقلاب اسلامی 52 نفر از مددجویان زندان مجتمع حرفه‌آموزی و کاردرمانی کامیاران آزاد شدند.

وی خطاب به زندانیان آزاد شده یادآور شد: شما که امروز آزادی خود را به دست می‌آورید باید قدر آن را بدانید و با یک زندگی شرافتمندانه به جامعه بازگردید.

رییس شورای قضایی استان کردستان گفت: هدف از بازدید از مجتمع حرفه آموزی و کاردرمانی کامیاران در راستای اجرای بخشنامه اخیر رییس قوه قضائیه مبنی بر پایش زندانیان و همچنین تحقق سیاست‌های حبس زدایی و ساماندهی و بررسی پرونده‌های زندانیان صورت گرفته است.

رییس کل دادگستری استان کردستان همچنین در بازدید از حوزه های قضایی کامیاران و موچش گفت: امسال 23 هزار و 703 فقره پرونده به دادگستری و شورای حل اختلاف کامیاران وارد شده است.

 حجت الاسلام حسینی اظهار داشت: از مجموع پرونده‌های وارده به مراجع قضایی کامیاران هفت هزار و 124 پرونده به دادگاه و 11 هزار و 395 پرونده به دادسرا و پنج هزار و 184 فقره پرونده به شورای حل اختلاف وارد شده است.

وی اضافه کرد: با تلاش کارکنان قضایی این شهرستان در حوزه‌های قضایی کامیاران و موچش در سال  24 هزار و 311 پرونده مختومه شده و منجر به صدور رای شده است که برخی از این موارد، پرونده‌های مانده‌ سال‌های گذشته بوده است.

رییس کل دادگستری استان کردستان با اشاره ابلاغ سند تحول قضایی افزود: یکی از برنامه‌های راهبردی دادگستری این استان، اقدام در جهت کاهش زمان رسیدگی به پرونده‌ها و رفع اطاله دادرسی است.

وی افزود: در این راستا با توجه به استفاده از فناوری‌های نوین مانند سامانه مدیریت پرونده‌ها و ابلاغ اوراق قضایی و برگزاری جلسات محاکم به صورت الکترونیک، میانگین وقت رسیدگی به پرونده‌ها کاهش یافته است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها