موج
کدخبر : ۳۶۴۶۱۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-364619

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان اردکان گفت: هوای مناسب برای شهروندان حقوق عامه محسوب شده و برای جلوگیری از آلودگی هوا باید راهکارهای عملیاتی صورت گیرد.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، مهدی حسن پور دادستان عمومی و انقلاب شهرستان اردکان در جلسه شورای پیشگیری از وقوع جرم شهرستان اردکان بیان داشت: تشکیل اینگونه جلسات باید مفید و کارا بوده و با برنامه های طراحی شده کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت در کنار اقدامات انجام گرفته طرح ریزی و عملیاتی گردد.

این مقام قضایی در رابطه با جرم انگاری اظهار داشت: دستگاه های ذی ربطی که در رابطه با اجرای بندهای قانونی هوای پاک و محیط زیست از اجرای وظایف خود کوتاهی کنند مجرم و با ایشان برخورد خواهد شد.

وی افزود: تمام مسولان، متخصصان، خبرگان، نخبگان و متفکران باید در صدد آن باشند که چه تدابیری اتخاذ شده تا دارای محیط زیستی سالم بوده که آخرین اراده قانون گذار در این خصوص تصویب قانون هوای پاک می باشد.

حسن پور تصریح کرد: بر اساس ماده 688 قانون مجازات اسلامی هر اقدامی که تهدید علیه بهداشت عمومی بوده و برای زیست محیط خطر ساز باشد مشمول مجازات می شود.

وی افزود:  اداره محیط زیست این شهرستان باید توانایی آن را داشته باشد که در کنار اعلام و احصا اقدامات انجام شده به همراه موانع موجود، موارد قابل مرتفع در این حوزه قضایی را در اسرع وقت انجام دهد.

این مقام مسئول عنوان کرد : با تعامل دستگاه های ذی ربط و چاره اندیشی در این رابطه می توان به اتخاذ و انجام تصمیمات موثر امیدوار بود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها