موج
کدخبر : ۳۶۴۳۱۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-364313

محمد رضا حداد؛

معاون رئیس کل دادگستری در امور شوراهای حل اختلاف استان یزد بر لزوم آگاهی بخشی به طرفین دعوا قبل از اخذ رضایت تأکید کرد و گفت: جلب اعتماد مردم به شوراها در گرو ایجاد سازش آگاهانه، منطقی و پایدار است.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، محمد رضا حداد معاون رئیس کل دادگستری در امور شوراهای حل اختلاف استان یزد در نشست هم اندیشی با اعضا و کارکنان افتخاری شوراهای حل اختلاف شهرستان یزد با بیان اینکه شعبات شوراهای حل اختلاف که به صورت تخصصی در دعاوی کیفری و حقوقی بین اصحاب دعوی در امر سازش تلاش نموده اند، عملکرد بهتری را کسب نموده اند.

وی تصریح کرد: یکی از عوامل مهم در ارتقاء کیفیت کار در مجموعه شورا به منظور ارتقاء توانمندی اعضا در جهت انجام وظیفه محوله ارزیابی مستمر نقاط ضعف و قوت کارکنان است.

معاون قضایی رئیس کل دادگستری استان یزد اظهار داشت: داشتن اطلاعات حقوقی، درک طرفین پرونده و جلب اعتماد اصحاب دعوا از مهمترین فاکتورهای موفقیت در امر سازش بین طرفین دعوا است.

رئیس شوراهای حل اختلاف استان یزد گفت: مدیریت پرونده، شناخت کامل موضوع و شناسایی ظرفیت های موجود در طرفین دعوا که می توان از آن در جهت صلح و سازش و سوق دادن اصحاب دعوا به اصلاح ذات البین بهره برد از دیگر راهکارهای تقویت عملکرد شوراهای حل اختلاف است.

وی از پیگیری جدی قوه قضاییه جهت تعیین تکلیف وضعیت استخدامی کارکنان افتخاری شوراهای حل اختلاف خبر داد و از همکاری و تعامل بسیار خوب  قوه مجریه و نمایندگان مجلس شورای اسلامی که در تصویب لایحه شورای حل اختلاف تلاش و همکاری نمودند تشکر نمود.

شایان ذکر است در این همایش  که با هدف بررسی راهکارهای جدید توانمند سازی شوراهای حل اختلاف در حوزه سازش و تقویت آن برگزار شد با حضور رئیس کل دادگستری استان یزد، رئیس دادگاه های عمومی و انقلاب شهرستان یزد و معاونان قضایی و رئیس شوراهای حل اختلاف استان و شهرستان یزد از چند تن از اعضا و کارکنان نمونه شوراهای حل اختلاف با اهدا لوح تقدیر تجلیل به عمل آمد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها