موج
کدخبر : ۳۶۴۲۰۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-364206

تقی زاده خامسی خبر داد:

معاون آب و آبفای وزیر نیرو در سفر به استان کردستان از افتتاح دو سد امیرآباد و سیازاخ تا پایان دولت تدبیر وامید خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، قاسم تقی‌زاده خامسی پیش از ظهر امروز یکشنبه در نشست خبری با بیان اینکه سد قشلاق به دلیل فعل و انفعالات در فصل گرما دچار تغییر طعم و بو می‌شود که البته سالم و بهداشتی است، اظهار داشت: تامین آب شرب پایدار و بدون طعم، خواسته به حق مردم سنندج است و طرح انتقال آب از سد آزاد تا پایان 1400 به بهره‌برداری می‌رسد.

وی با بیان اینکه برای اجرای این طرح 27 کیلومتر لوله‌گذاری خواهد شد، اضافه کرد: امسال 90 میلیارد تومان به این طرح اختصاص یافته، سال آینده نیز 90 میلیارد تومان اختصاص یافته و ماه قبل هم 100 میلیارد تومان برای اجرای این طرح تزریق شده است.

معاون آب و آبفای وزیر نیرو یادآور شد: در حال حاضر 70.2 درصد جمعیت روستایی و 100 درصد جمعیت شهری کردستان تحت پوشش فاضلاب است که از نظر شبکه فاضلاب از میانگین کشوری بالاتر است.

تقی‌زاده خامسی به برنامه‌ریزی برای افتتاح سدهای امیرآباد و سیازاخ تا پایان هفته دوازدهم اشاره کرد و اظهار داشت: تا پایان دولت تدبیر و امید هشت سد در کشور به بهره‌برداری می‌رسد.

وی به افتتاح پنج پروژه در حوزه آب و فاضلاب کردستان اشاره کرد و گفت: این پروژه‌ها شامل سد رمشت، شبکه آبیاری و زهکشی سد رمشت، شبکه آبیاری و زهکشی سد گاران، تصفیه‌خانه آب سقز، تصفیه‌خانه فاضلاب کامیاران بوده و برای اجرای این طرح ها 550 میلیارد تومان هزینه شده است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها