موج
کدخبر : ۳۶۴۱۹۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-364191

عضو هیئت‌مدیرۀ انجمن فولاد ایران:

عضو هیئت‌مدیرۀ انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران اظهار داشت: تولید اسلب‌های ضخیم برای صنـــعت فــــــولاد کــــــــشور، به‌ویـــــــژه فولادمبارکه، بسیار مهم و مایۀ مباهات است؛ چراکه این دستاورد ارزنده با تکیه بر دانش بومی و اعتماد به تخصص جوانان ایجاد شده است.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، رضا شهرستانی با اشاره به اهمیت تولید تختال با ضخامت 300 میلی‌متر توسط فولاد مبارکه اظهار داشت: مزایای تولید اسلب‌های ضخیم را می‌توان با توجه به ابعاد کمّی و کیفی آن بررسی کرد. از یک سو، ورق‌های عریض در شرکت فولاد اکسین می‌تواند در ابعاد بزرگ‌تر تولید شود و از سوی دیگر، می‌توان براساس استانداردهای جهانی، تختال تولید کرد.

وی در ادامه به یکی دیگر از مزایای تولید تختال با ضخامت 300 میلی‌متر اشاره کرد و افزود: یکی از جنبه‌های مهم و با ارزش این دستاورد فولاد مبارکه این است که می‌توان این اسلب را در ابعاد ایکس و وای در فولاد اکسین نورد کرد و این امر در بهبود کیفیت ورق نقش مهمی دارد.

عضو هیئت‌مدیرۀ انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران اضافه کرد: نورد شدن در دو جهت موجب افزایش کیفیت ورق‌های تولیدی می‌شود. تختال با این ضخامت در عین اینکه وابستگی ما را به خارج کاهش می‌دهد، کاربرد ویژه‌ای نیز در تولید محصولات پتروشیمی، نفت و گاز دارد.

شهرستانی تأکید کرد: یک بار دیگر با تکنولوژی‌های به‌دست‌آمده در فولاد مبارکه ثابت کردیم که تحریم‌های حقیقی و حقوقی صنعت فولاد، به‌ویژه شرکت فولاد مبارکه، بی‌نتیجه است و با بومی‌سازی و اعتماد به دانش متخصصان داخلی، صنعت فولاد را هر روز به شعار سال، یعنی جهش تولید، نزدیک می‌کنیم.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها