موج
کدخبر : ۳۶۴۰۷۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-364079

عباس صادق زاده:

مدیر کل بهزیستی استان کرمان با اشاره به اهمیت ساماندهی بیماران مجهول الهویه گفت : در بحث ساماندهی این افراد توجه به چند موضوع از اهمیت خاصی برخوردار است.

به گزارش خبرگزاری موج کرمان، به منظور ساماندهی روند درمان و ترخیص بیماران مجهول الهویه نشست تخصصی با حضور مرضیه مهدوی مدیرکل اجتماعی استاندار، عباس صادق زاده مدیرکل بهزیستی و  نمایندگان دستگاههای اجرایی ذیربط درسالن اجتماعات بهزیستی استان کرمان برگزار گردید.

در ابتدای این جلسه عباس صادق زاده مدیر کل بهزیستی استان کرمان با اشاره  به اهمیت ساماندهی بیماران  مجهول الهویه گفت :  در بحث ساماندهی این افراد توجه به چند موضوع از اهمیت خاصی برخوردار است.

اولین موضوع در این اقدام لزوم توجه ویژه به بحث مددکاری علمی، جدی و مسئولانه است چرا که با اهمیت دادن به این مقوله بسیاری از تبعات ناخواسته به وجود آمده ناشی از عدم مسئولیت پذیری خانواده ها ودستگاههای اجرایی را کمرنگ وبعضا حذف مینماید لذا بایستی به تقویت بخش مددکاری بیمارستانها ومراکز درمانی توجه ویژه نمود.
 
وی در ادامه افزود: با توجه به اینکه این افراد به دو گروه عمده دارای خانواده و حامی و فاقد خانواده وحامی تقسیم میشوند واز آنجا که بسیاری از خانواده ها به دلیل دخالت دستگاههای حمایتی از زیر بار مسئولیت خود در قبال این افراد شانه خالی میکنند بایستی به منظور برداشتن بارمضاعف  مسئولیت از روی دستگاههای حمایتی در زمینه مسئولیت خانواده ها در قبال این افراد فرهنگ سازی قوی انجام شود.
 
صادق زاده اذعان داشت: باید با تقویت بخش مددکاری  در حوزه باز توانی این بیماران از طریق مشارکت خانواده ها و همه دستگاههای مرتبط با موضوع برنامه ریزی نمود .
 
وی در ادامه به تشریح وضعیت و برنامه ریزی در خصوص افراد فاقد خانواده وحامی موثر پرداخت وادامه داد :  لازم است برای ساماندهی موثر این گروه برنامه ریزی کارشناسانه وعملی انجام شود که در این میان نیز نقش مددکاری صحیح و علمی بسیار حائز اهمیت خواهد بود چرا که تنها مسیر درست ساماندهی بیماران مجهول الهویه تفکیک افراد نیازمند از افراد سود جو  خواهد بود.
 
در ادامه این نشست حضار به بحث وتبادل نظر درخصوص موارد مطرح شده پرداختند و مقرر گردید طبق دستورالعمل های موجود ساماندهی افردای که جزو جامعه هدف بهزیستی محسوب میشوندکما فی السابق  توسط بهزیستی انجام و در مورد بیماران دیگر با مشارکت  همه دستگاه های ذیربط از جمله استانداری دانشگاه علوم پزشکی دادگستری تامین اجتماعی اقدامات نگهداری و انجام امور مددکاری تا حصول نتیجه صورت پذیرد.
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها