موج
کدخبر : ۳۶۴۰۷۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-364071

مدیر امور هنری معاونت فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش از چگونگی شرایط حضور در سی و نهمین جشنواره فیلم فجر در کیش خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، بدریه بحرینی مدیر امور هنری معاونت فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش در خصوص برگزاری این جشنواره در جزیره کیش، گفت: جشنواره بین المللی فجر یکی از مهم ترین رویداد های فرهنگی ایران است که به یاد بهمن ۵۷ و از سال ۱۳۶۱ به صورت سالیانه در نیمه بهمن ماه برگزار می شود، در سنوات گذشته این برنامه خارج از برنامه ی زمانبندی فجر در جزیره کیش برگزار می‌شد که خوشبختانه دوسال است که با پیگیری های معاونت فرهنگی اجتماعی، فیلم های جشنواره در جزیره، همزمان با اکران سراسری در کشور به نمایش در می آید.

وی افزود: امسال با توجه به شرایط ویژه به لحاظ بیماری منحوس کرونا، این جشنواره با محدودیت ظرفیت و رعایت پروتکل بهداشتی در سالن خلیج فارس کیش برگزار می‌شود.

بحرینی ادامه داد: فیلم های این جشنواره به مدت ۸ روز از تاریخ ۱۶ بهمن‌ماه به اکران در می آیند و روز ۲۴ بهمن مراسم اختتامیه فیلم های فجر در جشنواره کیش با حضور عوامل یکی از فیلم های برگزیده و تقدیر از یک چهره سینمایی کشور برگزار خواهد شد.

بابک عامل مدیر مجموعه آوای کیش و دبیر جشنواره فیلم فجر در کیش، تصریح کرد: ۱۶ فیلم داریم که تمام آن ها در سطح کشور اکران می شوند، از این ۱۶ فیلم، فیلم های ابلق، روشن، گیجگاه، خط فرضی، ستاره بازی، بی همه چیز، تی تی و شیشلیک در دو سانس و فیلم های رمانتسیم عماد و طوبی، روزی روزگاری آبادان، زالاوا، تک تیرانداز، منصور، مامان، مصلحت و یدو در یک سانس اجرا می شوند.

وی عنوان کرد: در مجموع سه سانس های اجرا در طول روز داریم، که ساعت 19 الی 21، ۲۳:۳۰ الی ۲۱:۳۰ و 24 الی 1 بامداد است، که سانس آخر برای دوستانی است که بازاری هستند و امکان تماشای فیلم در سانس های زودتر را ندارند.

عامل در خصوص چگونگی حضور کیشوندان در این جشنواره، گفت: با توجه به بحث رعایت پروتکل بهداشتی، امسال ما با ظرفیت محدودتری میتوانیم پذیرای کیشوندان و مهمانان باشیم اما تلاش کردیم امکانی را فراهم کنیم که در روز چهاردهم یا پانزدهم این ماه از طریق یکی از سایت هایی که متعاقبا اعلام خواهد شد، مردم بتوانند فیلم موردنظر خود، را ببینند.

گفتنی است جشنواره اکران فیلم های فجر امسال به همت مجموعه فرهنگی، هنری ورسانه ای آوای کیش در این جزیره برگزار خواهد شد.

خبرنگار:
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها