موج
کدخبر : ۳۶۳۹۰۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-363907

در بازدید رییس کل دادگستری هرمزگان صورت پذیرفت؛

رییس کل دادگستری هرمزگان گفت: در بازنگری پرونده های زندانیان ندامگاه میناب ۱۲۵ نفر آن ها مورد عفو و آزادی مشروط قرار گرفتند.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، علی صالحی رییس کل دادگستری استان هرمزگان و غلامرضا انصاری معاون نظارت و بازرسی دیوان عالی کشور به همراه جمعی از قضات در ندامتگاه شهرستان میناب حضور یافتند و در راستای اجرای طرح پایش و غربالگری زندانیان به بررسی و بازنگری پرونده مددجویان پرداختند.

در این بازدید که مدیر کل زندان ها و اقدامات تأمینی و تربیتی استان هرمزگان و دادستان میناب نیز حضور داشتند، در دیدار چهره به چهره مسئولان قضایی با زندانیان، پرونده بیش از ۲۰۰ نفر از آنها بررسی و دستورات لازم صادر شد.

رییس کل دادگستری هرمزگان در جریان این بازدید اظهار داشت: در نتیجه بازنگری مجدد پرونده مددجویان زندان میناب در خصوص ۱۲۵ نفر از آنها پیشنهاد عفو موردی و آزادی مشروط داده شد و درخواست ۷۰ نفر برای اشتغال به کار مورد موافقت قرار گرفت.

رییس شورای قضایی استان هرمزگان تصریح کرد: فرآیند اجرای طرح پایش و غربالگری زندانیان رویکرد اصلاحی و تربیتی دارد و از آنجا که امنیت مردم خط قرمز دستگاه قضایی است، این ارفاقات قانونی شامل سارقان سابقه دار، سارقان مسلح، قاچاقچیان مواد مخدر و اسلحه و کسانی که به هر نحو امنیت مردم را سلب می‌کنند نمی‌شود و بر این اساس، پرونده زندانیان با دقت بررسی شده است تا پس از احراز شرایط قانونی، شخصی بی جهت در زندان نماند.

وی همچنین در خصوص جزئیات اجرای طرح بزرگ پایش و غربالگری زندانیان استان هرمزگان بیان داشت: با برنامه‌ریزی‌های انجام شده این طرح با حضور رییس کل دادگستری هرمزگان و قضات در تمامی زندان‌های استان اجرا خواهد شد و پس از بررسی دقیق و خارج از نوبت پرونده‌ها و شنیدن اظهارات هر یک از مددجویان در صورتی که این افراد مشمول عفو، تخفیف مجازات و ارفاقات قانونی باشند، وفق مقررات در خصوص آن‌ها اتخاذ تصمیم خواهد شد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها