موج
کدخبر : ۳۶۳۷۰۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-363703

هاشم علایی خبر داد:

مدیرکل استاندارد استان اردبیل از پلمب 155 مورد وسیله توزین و سنجش واحدهای صنفی در استان اردبیل خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، هاشم علایی، مدیرکل استاندارد استان اردبیل گفت: پلمب گذاری وسایل سنجش و توزین سبک مانند سال های گذشته در استان انجام می شود که در طی 9 ماهه اول امسال تعداد 155مورد پلمب گذاری انجام شده است.

وی افزود: پلمب گذاری در سه حیطه برای ترازوهای تولید داخل دارای پروانه کاربرد علامت استاندارد و ترازوهای وارداتی در مبادی ورودی گمرکات و نیز ترازوهای مورد استفاده در اصناف که در آزمون دوره ای، صحت عملکرد آن ها، تایید شده است و دارای برچسب صحت عملکرد می باشند انجام می شود.

مدیرکل استاندارد استان اردبیل گفت: هدف از پلمپ گذاری شناسایی و علامت گذاری ترازوها، از ترازوهای غیر قانونی با یک شناسه ملی 10 رقمی می باشد.

علایی با بیان اینکه هدف از بازرسی و آزمون وسایل سنجش اطمینان از صحت عملکرد آنها و جلوگیری از کم ‌فروشی ناشی از دقیق نبودن عملکرد وسایل توزین است، افزود: در راستای اجرایی کردن اصل 44 قانون اساسی و واگذاری بخشی از خدمات دولت به بخش خصوصی در 9 ماهه امسال با همکاری آزمایشگاه همکار تائید صلاحیت شده اداره کل بیش از هزار و 294 وسیله توزین و سنجش واحدهای صنفی استان اردبیل بازرسی و صحت عملکرد آنها بررسی شده است.

وی تصریح کرد: هنگام خرید برای حفظ حقوق و اطمینان از صحت عملکرد وسیله سنجش، به وجود برچسب صحت عملکرد استاندارد که توسط آزمایشگاه های همکار بر روی ترازوها نصب می شوند، توجه داشته باشند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها