موج
کدخبر : ۳۶۳۵۰۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-363508

دادخدا سالاری:

دادستان عمومی و انقلاب کرمان: دستگاه قضائی استان از روز وقوع حادثه با تشکیل کارگروه ویژه رسیدگی به این موضوع را در دستور کار قرار داده است.

به گزارش خبرگزاری موج کرمان، دادخدا سالاری، دادستان عمومی و انقلاب کرمان  در پاسخ به مطالبه گری جمعی از دانشجویان عضو تشکل‌های دانشجویی کرمان درباره سرنوشت پرونده شهدای تشییعسردار شهید حاج قاسم سلیمانی و اقدامات قضایی برای برخورد با عاملان و مسببان این حادثه گفت : نامه‌ای از سوی دستگاه قضایی استان به دفتر ریاست قوه قضاییه تقدیم شد و با پیگیری‌ها و رایزنی‌های ریاست قوه قضاییه، رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله العالی) با شهید قلمداد شدن این افراد موافقت کردند.

وی گفت : پس از وقوع این حادثه کارگروه ویژه ای از سوی دادسرای کرمان با حضور بازپرس و قاضی ویژه و با دعوت از اکیپی از نمایندگان نیروی انتظامی و پلیس آگاهی به عنوان ضابط قضایی، نماینده سپاه ثارالله، استانداری کرمان، ثبت احوال، کارشناسان رسمی دادگستری، کانون وکلا و سایر دستگاه های مربوطه تشکیل و جلسات کارشناسی برگزار شد.

وی خاطرنشان کرد: اقدامات متعدد دیگری از جمله بررسی فنی حادثه، استعلام از سازمان های مسئول، احضار برخی از مسئولان و اخذ توضیحات آنان و استماع شکایات و درخواست های خانواده شهدای تشییع نیز از سوی دادسرای کرمان انجام شده است.

وی با تاکید بر خواسته خانواده شهدای تشییع ادامه داد: مهمترین خواسته  این خانواده ها شهید قلمداد شدن انها بود و درخواستی از سوی انها مبنی بر اخذ دیه از سوی هیچ خانواده ای طرح نشده بود اما دستگاه قضایی براساس تکلیف والزام قانونی بحث پرداخت دیه را پیش برد.

وی گفت: رسیدگی های قضایی به نحوی انجام شد که دیه شهدای این حادثه تا قبل از نخستین سالگرد شهادت سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی پرداخت شود و تاکنون بخش زیادی از این دیات پرداخت شده و تعداد اندک باقی مانده نیز در دست پرداخت قرار دارد.

دادستان عمومی و انقلاب کرمان به روند رسیدگی به پرونده اشاره و خاطر نشان کرد: بخشی از پرونده مربوط به شهدای مراسم تشییع سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در دادسرای کرمان مفتوح و در حال رسیدگی است که نتایج نهایی آن نیز در فرصت مقتضی اعلام خواهد شد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها