موج
کدخبر : ۳۶۳۳۸۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-363385

مدیرکل مدیریت بحران استان قم از ادامه طرح ممنوعیت تردد شبانه در قم خبرداد.

به گزارش خبرگزاری موج قم، محسن اوروجی در شورای اطلاع رسانی استان در سالن کرامت استانداری قم، ادامه داد: ستاد ملی مقابله با کرونا استمرار محدودیت تردد شبانه از ساعت ۲۱ تا ۴ بامداد را به استان ها واگذار کرده است که با توجه به شرایط کنونی، تصمیم استان استمرار این محدودیت هاست.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه ویژه برنامه های ۲۲ بهمن امسال در این استان تنها نمادین و به صورت خودرویی و موتوری است گفت: با توجه به مصوبه ستاد ملی کرونا،‌ برگزاری هر گونه تجمع و راهپیمایی به مناسبت پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی با توجه به شیوع کوئید۱۹، ممنوع است.

وی اظهار داشت: برگزاری هر گونه سخنرانی در ۲۲ بهمن نیز تنها از طریق صدا و سیما و همچنین فضای مجازی، مجاز است.

مدیرکل مدیریت بحران استان همچنین با اشاره به درخواست های متعدد برگزاری نمایشگاه در این استان افزود: این نمایشگاه ها تنها باید به صورت تخصصی و بدون حضور مردم باشد و برگزاری نمایشگاه های عمومی ممنوع است.

وی با اشاره به قرار گرفتن قم در بین استان های آبی از نظر شیوع کرونا، ادامه داد: در چنین شرایطی که شیوع کرونا در این استان به خوبی  کنترل شده و فعالیت تمام اصناف با رعایت دستورالعمل های بهداشتی مجاز شده است، نگرانی از عادی انگاری شرایط در استان وجود دارد.

مدیرکل مدیریت بحران قم افزود: در شرایط شیوع کرونا اقناع افکار عمومی به منظور رعایت دستورالعمل های بهداشتی راحت تر از زمانی است که بیماری کنترل شده است و این سخت تر شدن کار رسانه ها در این زمینه را به دنبال دارد.

اوروجی، با اشاره به پیش بینی وقوع اوج گیری مجدد کرونا در ماه های پایانی سال ادامه داد: در صورتی که دستورالعمل های بهداشتی نادیده گرفته شود و یا شرایط در استان عادی انگاری شود، این نگرانی وجود دارد که در ماه های پایانی سال با پیک چهارم کرونا مواجه شویم.

وی افزود: هم اکنون استان قم در وضعیت آبی از نظر شیوع کرونا قرار گرفته و بر اساس مصوبه ستاد ملی کرونا فعالیت تمام اصناف در استان با رعایت دستورالعمل های بهداشتی مجاز است ولی باید به این موضوع نیز دقت کرد که در صورت شیوع مجدد کرونا و تغییر وضعیت قم از آبی به زرد، دوباره محدودیت ها در این استان اعمال می شود.

اوروجی با اشاره به پایش مستمر وضعیت شیوع کرونا در این استان ادامه داد: قم،‌اولین استان کشور بود که با شناسایی به موقع، درگیر این بیماری شد و در صورت استمرار دستورالعمل های بهداشتی امیدواریم اولین استانی باشد که از این بیماری پاک می شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها