موج
کدخبر : ۳۶۲۹۴۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-362941

حمزه احمدی خبر داد:

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب کرمان :در حال حاضر از مجموع ۸۰۰ هزار هکتار از عرصه‌های شناسایی شده در سطح جنوب کرمان، در ۵۰۰ هزار هکتار آن عملیات آبخیزداری انجام شده است.

به گزارش خبرگزاری موج کرمان، حمزه احمدی، مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب کرمان، در گفتگو با خبرنگاران از اجرای ۵۰ پروژه  آبخیزداری و آبخوانداری در ۲۰ حوزه  آبخیز جنوب کرمان با اعتبار ۳۱۰ میلیارد ریال از محل صندوق توسعه ملی در سال جاری خبرداد.
 
حمزه احمدی با بیان اینکه امسال طرح‌های آبخیزداری در ۷ شهرستان جنوبی شامل ۲۰ حوزه آبخیز اجرایی می‌شود، تصریح کرد: پروژه‌های آبخیزداری در قالب عملیات‌های مکانیکی، بیولوژیکی و بیومکانیکی صورت می‌گیرد و تاکنون بیش از ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
 
وی ضمن تاکید به نقش مهم پروژهای آبخیزداری گفت: کنترل فرسایش خاک، ذخیره نزولات آسمانی، تقویت آب سفره‌های زیرزمینی، کنترل سیلاب‌ها و رواناب‌های سطحی، مقابله با خشکسالی برخی از اهداف اجرای این پروژه ها است.
 
احمدی یادآور شد: در حال حاضر از مجموع ۸۰۰ هزار هکتار از عرصه‌های شناسایی شده در سطح جنوب کرمان، در ۵۰۰ هزار هکتار آن عملیات آبخیزداری انجام شده و تلاش برای اجرای سالانه در اراضی دیگر ادامه خواهد داشت.
 
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب کرمان، همچنین بر ضرورت جلب مشارکت هرچه بیشتر مردم در پروژه‌های منابع طبیعی و آبخیزداری تاکید و عنوان کرد: ارزیابی توان اکولوژیکی حوزه های آبخیز و رتبه بندی آنها با توجه به معیارهای مختلف اکولوژیکی جهت اقدامات آبخیزداری یکی از موارد مهم در برنامه ریزی و مدیریت جامع حوزه های آبخیز است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها