موج
کدخبر : ۳۶۲۸۳۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-362834

علی زینی وند :

استاندار کرمان سپهبد شهید قاسم سلیمانی را فرمانده دلی منطقه خاورمیانه دانست و گفت: قنات ملک روستای نمونه گردشگری ،مذهبی و بین‌المللی خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری موج کرمان، علی زینی‌وند، استاندارکرمان در جمع پیشکسوتان دفاع مقدس استان کرمان، لشکر 41 ثارالله را از مجموعه‌های شناخته شده برای ایران برشمرد و گفت: رزمندگان و ایثارگران برای همه نسل‌ها قابل تکریم هستند.

وی بیان داشت: اگر هم گاهی تعداد معدودی از جوانان ما که به شدت تحت هجوم تفکرات ضداسلام و ضدایران با اتاق فکرهای تجهیز شده از خارج مرزها قرار دارند از سر ناآگاهی اقدامی می‌کنند از ذات او نیست، شاید از کوتاهی ما بوده که نتوانسیتم ارزش‌های ایثارگری را به درستی به آنها منتقل کنیم.

استاندارکرمان افزود: اگر ارزش‌های ایثارگری را به درستی و صحیح به نسل‌های جدید منتقل شود، جوان‌هایی که شاید اعتقاد ضعیفی به جمهوری اسلامی و اسلام داشته باشند، مطئمنا در مقابل شهدا به عنوان قهرمان ملی تکریم می‌کنند.

زینی‌وند تصریح کرد: انتقال صحیح ارزش‌ها، تاریخ ما را برای نسل‌های آینده پرافتخارتر نمود می‌دهد. کاری که سردار قاسم سلیمانی با شهادت خود انجام داد، کمتر از کاری نیست که با جهاد و فرماندهی در لشکر 41 ثارالله و جبهه مقاومت داشت و ما با سال‌ها تلاش و نشر کتاب و فیلم و تعریف ایثارگری نمی‌توانیم انجام دهیم.

استاندار کرمان، سردار شهید حاج قاسم سلیمانی را فرمانده دلی منطقه خاورمیانه دانست و گفت: شهادت ایشان همه گروه‌ها و جوانان با عقیده‌های مختلف را زیر پرچم خود جمع کرد.

وی ابراز داشت: اینکه همه سردار سلیمانی را محبوب خود می‌دانستند، چون هویت انقلاب اسلامی بود و به حق رهبری عنوان کردند که باید از مکتب سلیمانی نام برده شود، چون مکتب چشم‌انداز و خط و مشی تولید می‌کند.

زینی‌وند با تقدیر از خانواده شهید سلیمانی و سپاه ثارالله در همراهی برگزاری برنامه‌های نخستین سالگرد شهادت سردار قاسم سلیمانی با شرایط بیماری کرونا گفت: پایه‌ای مستحکم و در شان شخصیت سردار سلیمانی در هفته مقاومت شکل گرفت و آن را ادامه می‌دهیم.

استاندار کرمان بیان کرد: استان کرمان اکنون با سال‌های گذشته تفاوت زیادی دارد و با وجود مرقد مطهر شهید سلیمانی محل توجه و نظر جهانیان است، مسئولیت سنگینی داریم.

زینی وند عنوان کرد: روستای 'قنات ملک' حتما روستای نمونه گردشگری مذهبی بین‌المللی خواهد بود و هرچه سریعتر باید طرح آن آغاز شود.

زادگاه شهید سلیمانی و مزار والدین ایشان محل توجه است و بعد از کرونا شاهد حضور جمع زیادی از زائران خواهیم بود.

استاندار کرمان افزود: گلزار شهدای شهر کرمان هم برنامه‌های ساماندهی و طرح جامع آن دیده شده است تا مکانی گردشگری مذهبی جهانی باشد.

زینی‌وند تصریح کرد: از همه امکانات و توان استان برای رفع مشکلات ایثارگران و رایزنی‌ها در سطح ملی استفاده خواهیم کرد.

وی ابراز داشت: با شرکت‌های بزرگ استان به عنوان معین‌های اقتصادی استان صحبت کرده‌ایم و هر مکانی را که لازم می‌دانید و مجموعه‌ای توان کار را دارد، به ما معرفی کنید.

استاندار کرمان گفت: خط قرمز ما نظام، رهبری و کار برای مردم است و وامدار گروه و جناحی نیستم.

سردار محمدرضا حسنی‌سعدی مدیر گلزار شهدای کرمان در این دیدار لزوم توسعه زیرساخت‌های گلزار شهدای شهر کرمان به ویژه اسکان دوستداران و زائران حاج قاسم را مورد تاکید قرار داد و گفت: طی یک سال اخیر و از جمله در سالگرد شهید سلیمانی از کشورهای زیادی برای زیارت شهید سلیمانی به کرمان آمدند و اگر کرونا نبود با زیرساخت‌های موجود حتماً مراسم سالگرد با مشکل جدی مواجه می‌شدیم.

وی حصارکشی اطراف گلزار براساس معماری آن و با نظر بنیاد شهید را لازم دانست و بیان کرد: گلزار شهدای کرمان 10 ورودی و خروجی دارد و با توجه به حضور میهمانان لشکری و کشوری و میهمانانی از جبهه مقاومت، امنیت این نقطه باید مد‌نظر باشد.

سیدابراهیم یزدی از دیگر رزمندگان دوران دفاع مقدس هم با بیان اینکه لشکر 41 ثارالله هیمنه‌ای داشت که دشمن را به وحشت می‌انداخت و دوستان را خوشحال می‌کرد، افزود: گلزار شهدای کرمان از زیارتگاه‌های جهانی است و اختصاص به مردم ایران و کرمان ندارد و زیرساخت‌های موجود زیبنده کرمان نیست.

جمعی از پیشکسوتان دوران دفاع مقدس استان کرمان در دیدار با استاندار با اشاره به فضای ایجاد شده پس از شهادت حاج قاسم درخواست کردند تا از مقام معظم رهبری برای سفر مجدد به استان کرمان دعوت شود.

ابراهیم شهریاری از پیشکسوتان دوران دفاع مقدس با اشاره به روحیه مردمداری و خدمت به مردم در شهیدان حاج قاسم سلیمانی و شهید شوشتری گفت: توانایی لشکر41 ثارالله گفتنی نیست، زیرا این لشکر پرتوان و همه فن حریف و خط شکن بود. وی افزود: لشکر 41 ثارالله بعد از دفاع مقدس هم در جنوب شرق امنیت را برقرار کرد.

ما پیشکسوتان دفاع مقدس استان کرمان آماده همکاری هستیم و سیاسی نیستیم، زیرا خط قرمز ما رهبری و نظام جمهوری اسلامی است.

شهریاری ادامه داد: ما به دنبال وحدت میان گروه‌های سیاسی هستیم و پیاده کردن مکتب حاج قاسم را اولویت مهم می‌دانیم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها