موج
کدخبر : ۳۶۲۷۹۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-362792

فرماندار همدان در نخستین جلسه ستاد انتخابات شهرستان:

فرماندار همدان با اشاره به آغاز فعالیت ستاد انتخابات همدان و بهره از نیروهای با تجربه این فرمانداری، گفت: هیچ دغدغه ای برای انتخابات نداریم و رای مردم را امانت می دانیم و از اجرای قانون ذره ای عقب نشینی نمی کنیم.

به گزارش خبرگزاری موج همدان، محمدعلی محمدی، فرماندار همدان در نخستین جلسه ستاد انتخابات شهرستان همدان، با اعلام آغاز فعالیت ستاد انتخابات شهرستان همدان، گفت: فرماندار همدان با اشاره به آغاز فعالیت ستاد انتخابات همدان و بهره از نیروهای با تجربه این فرمانداری، گفت: هیچ دغدغه ای برای انتخابات نداریم و رای مردم را امانت می دانیم.

وی افزود: مجریان انتخابات نباید حرفی بزنند که شائبه طرفداری از کاندیدای خاصی را به دنبال داشته باشد.

محمدعلی محمدی  با بیان اینکه آنچه برای ما مهم است اجرای مُرّ قانون است، افزود: با وجود همکاران با تجربه در فرمانداری همدان هیچ دغدغه ای برای انتخابات نداریم و توانمندی خود را در انتخابات های متعدد به اثبات رسانده اید.

وی با بیان اینکه به طور میانگین هر ساله مسئولیت برگزاری یک دوره انتخابات را بر عهده داریم، اظهار کرد: ما یک وظیفه داریم که برگزاری انتخابات است اما یک رسالت هم داریم که از وظیفه ما مهمتر و سنگین تر است و علت آن هم این است که رأی مردم را امانت می دانیم.

محمدی خاطرنشان کرد: اینکه چه کسی برای انتخابات شوراهای اسلامی یا ریاست جمهوری انتخاب می شود به ما هیچ ربطی ندارد و آنچه برای ما مهم است اجرای مر قانون است. در واقع در برگزاری انتخابات اجرای قانون برای ما اولویت است که نه ذره ای از آن عدول و نه ذره ای از اجرای قانون عقب نشینی می کنیم.

وی یادآور شد: اعتقاد داریم رأی مردم حق الناس است و مکانیسم انتخابات هم به نحوی است که قابل اعمال سلیقه فردی نیست به ویژه در همدان مجریان و ناظران انتخابات در دوره های متعدد انتخابات از این بابت رو سفید بوده اند به طوریکه در انتخابات بخش های مختلف به مثابه یک سیستم عمل می کنند تا به یک نتیجه خاص منتج شود که آن نتیجه برگزاری انتخابات سالم است.

فرماندار همدان تأکید کرد: در هیچ بخشی از امور کمیته های ستاد انتخابات نباید اجازه بدهیم خللی در کار ایجاد شود و با استفاده از همه ظرفیت های فرمانداری و شهرستان باید در این راستا تلاش کنیم.

وی با اشاره به دستورالعمل قانونی که توسط استاندار ابلاغ شده است، افزود: برابر قانون همه دستگاه های اجرایی، نهادهای عمومی دولتی و حتی بخش خصوصی مکلف به همکاری های مورد نیاز در امر برگزاری انتخابات هستند.

محمدی با بیان اینکه مجریان انتخابات نباید حرفی بزنند که شائبه طرفداری از کاندیدای خاصی را به دنبال داشته باشد، اظهار کرد: حتی در بیان مواضع شخصی و با داشتن یک حق رأی به عنوان مجری انتخابات باید در این زمینه دقت نظر داشته باشیم.

وی با بیان اینکه مجری انتخابات تحت هیچ شرایطی نباید از داوطلبی حمایت کند درغیر اینصورت اعتماد مردم به مجریان انتخابات خدشه دار می شود، گفت: اشراف مجریان به قانون انتخابات یکی از ضروریات است که در این راستا آموزش های لازم به منظور یادآوری مجموعه قوانین انتخابات در دستور کار قرار گرفته است.

فرماندار همدان یادآور شد: بخشداران در انتخاب نمایندگان بخشدار در شعب اخذ رأی دقت نظر کافی داشته باشند و از افراد بی طرف، مورد اطمینان، بدون حاشیه و مورد وثوق مردم در این زمینه استفاده کنند.

محمدی در پایان بیان کرد: در جانمایی شعب اخذ رأی ضمن آسیب شناسی دوره قبلی انتخابات نسبت به شناسایی بهترین مکان ها با درنظر گرفتن پراکندگی شعب، جمعیت و سایر ابعاد اقدام و به هیئت اجرایی پیشنهاد شود.

 در این نشست با ابلاغ مسئولیت های زیرمجموعه ستاد انتخابات شهرستان همدان فعالیت ۱۳ کمیته تخصصی آغاز شد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها