موج
کدخبر : ۳۶۲۷۷۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-362776

سرپرست اداره کل تشخیص و وصول درآمد شهرداری قم از جریمه 2 درصدی ماهانه برای عدم پرداخت عوارض خودرو خبرداد.

به گزارش خبرگزاری موج قم، محمد وحیدنیا با اشاره به اهمیت پرداخت عوارض خودرو، اظهار داشت: عوارض خودرو مطابق با قانون ارزش‌افزوده باید توسط مالکین خودرو سواری و وانت پرداخت شود.

سرپرست اداره کل تشخیص و وصول درآمد شهرداری قم با بیان اینکه عدم پرداخت به‌موقع عوارض خودرو شامل ۲ درصد ماهیانه جریمه دارد و تصاعدی افزایش می‌یابد، ابراز کرد: پرداخت این عوارض قطعی بوده و غیربخشودنی است.

وحیدنیا ادامه داد: مردم می‌توانند در شهرداری مناطق و از طریق دفاتر اسناد رسمی موقع انتقال سند و هنگام تعویض پلاک و یا دفاتر پیشخوان عوارض خودرو را پرداخت کنند، هرچند توصیه می‌شود که عوارض را به زمان فروش خودرو یا انتقال سند و یا تعویض پلاک موکول نکنند تا شامل جریمه نشوند.

وی با انتقاد از پرداخت عوارض خودرو در شهرهای تابعه و دیگر شهرها توسط برخی مالکان خودروها، یادآور شد: شهروندان از پرداخت عوارض خودرو در شهرهای تابعه خودداری کنند و در شهرداری همان منطقه و شهر پرداخت کنند تا شهرداری دچار ضرر و زیان نشود. البته مکاتباتی با استانداری شده تا جلوی این اتفاق گرفته شود.

سرپرست اداره کل تشخیص و وصول درآمد شهرداری قم با تأکید بر اینکه عوارض خودرو به صراحت در قانون آمده و شهروندان را مکلف کرده است، تصریح کرد: اگرچه قانون برای هزینه‌کرد عوارض خودرو ردیفی را تعریف نکرده است اما این عوارض در خدمات، ایمن‌سازی و آسفالت هزینه می‌شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها