موج
کدخبر : ۳۶۲۵۶۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-362564

طی 9 ماه سال جاری صورت گرفت؛

رئیس دفتر اداره اوقاف و امور خیریه مبارک از ثبت 5 وقف جدید در شهرستان مبارکه طی 9 ماه امسال در شهرستان مبارکه خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان،  سیروس منتظم بیان کرد: 5 وقف جدید در شهرستان مبارکه طی 9 ماه گذشته در مبارکه به ثبت رسید که یکی از این وقف‌ها توسط واقف بزرگوار رجبعلی روحانی انجام شده که در قالب آن سه طبقه ساختمان مسکونی و تجاری برای حوزه علمیه وقف شده است.

وی همچنین به وقف سه طبقه منزل مسکونی برای رسیدگی به امور جانبازان و ایثارگران شهرستان مبارکه اشاره کرد و ابراز داشت: این وقف نیز توسط واقف بزرگوار اصغر بابایی انجام شده که مراحل ثبت آن در حال انجام است.

رئیس دفتر اداره اوقاف و امور خیریه مبارکه ادامه داد: سه وقف جدید ثبت شده در شهرستان نیز برای ساخت حسینیه، مسجد و ... بوده است.

وی در ادامه با بیان اینکه در شهرستان مبارکه نیاز به نیات وقفی اولویت بندی شده است، افزود: بر این اساس در حال حاضر در زمینه کمک معیشتی و تحصیل ایتام، کمک به بیماران خاص، دارو و درمان و وقف برای مددجویان بهزیستی نیازمند وقف جدید هستیم.

منتظم در ادامه با اشاره به پیشنهاد اجرای طرح "پدر معنوی" در امامزادگان شهرستان مبارکه ابراز داشت: برای این امر پیشنهاد ما این است که از محل درآمدهای فرهنگی بقاع هزینه تحصیل دانش آموزان مستعد و کم بضاعت شهرستان را تامین کنیم.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها