موج
کدخبر : ۳۶۲۴۵۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-362453

نایب رئیس شورای اسلامی شهر قم بر لزوم هوشمندسازی تعرفه گذاری عوارض شهرداری تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری موج قم، حسن بختیاری در نشست شورای اسلامی شهر با اشاره به افزایش هزینه‌های شهرداری و اداره شهر بویژه با تورم‌های اخیر، بیان داشت: قطعا افزایش تعرفه‌ها برای برداشت هزینه‌های شهر از جیب مردم کار درستی نیست.

نائب رئیس شورای اسلامی شهر قم با اظهار تأسف از هوشمند نبودن نظام تعرفه گذاری عوارض و خدمات بهای در شهرداری قم تصریح کرد: سقف افزایش تعرفه‌ها باید مشخص باشد، بویژه آن که در بخشی از پیشنهادهای مربوط به تعرفه گذاری در سال آینده، شاهد بی رویه هستیم.

بختیاری ادامه داد: متأسفانه در نظام تعرفه گذاری سال ۱۴۰۰، سیاستگذاری لازم برای اصلاح بافت فرسوده به عنوان یک امر راهبردی و مهم، دیده نشده است.

وی افزود: توسعه متوازن شهر و رفع برخی محرومیت‌ها از چهره شهر هم از دیگر مواردی است که باید در این نظام تعرفه گذاری دیده شود که متأسفانه دیده نشده است.

نائب رئیس شورای اسلامی شهر قم در پایان اظهار کرد: عدالت به معنای این نیست که این تعرفه برای همه به صورت یک عدد یکسان در نظر گرفته شود، بلکه عدالت در تحقق نظام تعرفه گذاری هوشمند است تا هم درآمدهای شهرداری تأمین شود و هم اقشار آسیب پذیر آسیب نبینند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها