موج
کدخبر : ۳۶۲۲۲۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-362224

به همت شرکت توسعه گردشگری شهرداری اصفهان؛

نخستین جشنواره عکس نیمه‌ پنهان به همت شرکت توسعه گردشگری شهرداری اصفهان برگزار می شود.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، نخستین جشنواره عکس نیمه‌ پنهان به همت شرکت توسعه گردشگری شهرداری اصفهان برگزار می شود.

 شرکت توسعه گردشگری شهرداری اصفهان قصد دارد جشنواره‌‌ای با محوریت رفتار با بناهای تاریخی نخستین جشنواره عکس نیمه‌ پنهان را برگزار کند و علاقه مندان می توانند آثار خود را تا 16 بهمن‌ماه ارسال کنند.

«چه کسی می‌تواند ادعا کند زیباترین شهر دنیا را دیده، وقتی هنوز اصفهان را ندیده باشد».

وقتی این جمله از نویسنده، منتقد هنری و سیاست‌مدار مشهور فرانسوی آندره مالرو در وصف زیباییِ اصفهان را هر فرد ایرانی و بالاخص اصفهانی که می‌شنود ناخودآگاه شعفی عمیق به وی دست می‌دهد و از این دست توصیفات احساس غرور می‌کند.

اصفهان به عنوان یک کلان‌شهر از دیرباز، زیبایی‌ها و جاذبه‌های گردشگری، تاریخی و فرهنگی‌اش مورد توجه و ستایش مسافران و گردشگران خارجی و داخلی بوده است. در کتاب «اصفهان» به تالیف زنده‌یاد استاد لطف‌الله هنرفر از شاردن سیاح بزرگ فرانسوی راجع به خیابان چهارباغ این‌گونه نقل می‌شود: «این خیابان زیباترین معبری است که تاکنون دیده و یا شنیده‌ام».

با همه‌ی لذت‌بخش بودن شنیدنِ اطلاقِ لقب زیباترین به شهری که ساکن‌اش هستیم سوالی هم مطرح می‌شود. آیا هنوز به جرات می‌توان گفت که اصفهان جزو زیباترین شهرهای دنیاست؟!

همه می‌دانیم که بخش اعظمی از این زیبایی‌ها و جاذبه‌های اصفهان مربوط به آثار باستانی، معماری باشکوه و بافت تاریخی این شهر است. آثاری که علاوه بر زیباییِ زبان‌زدی که دارند، دارای انباشت تاریخی قابل‌توجهی هستند و یادآور تاریخ، هنر و فرهنگ غنیِ مردمان این شهرند. از عظمت و شکوه و زیبایی میدان نقش‌جهان، مسجد شیخ لطف‌الله، عالی‌قاپو و … تا پل‌های تاریخی و بناهای بی‌نظیر در نقاط مختلف شهر زیاد گفته و نوشته شده است اما نکته بسیار مهم حفظ و نگهداری این آثار است. باید بنگریم که تک‌تک ما مردم به عنوان شهروند، گردشگر، مسوول و غیره تا چه حد در این امر مهم مسوولانه و دلسوزانه برخورد کرده‌ایم؟!

شرکت توسعه گردشگری شهرداری اصفهان قصد دارد با برگزاری جشنواره‌‌ای با محوریت رفتار با بناهای تاریخی به این موضوع مهم بپردازد.

بدین‌وسیله از تمامی عکاسان دعوت می‌نماییم با ارسال عکس‌های خود از تخریب‌‌ها، ناملایمات و مشکلاتی که در این بناها اتفاق افتاده و زیبایی، اصالت و ماندگاری آن‌ها را تهدید می‌کنند در این جشنواره‌ با عنوان «نیمه پنهان»شرکت نمایند.

هیات داوران:

محمدرضا مومنی

حمیدرضا صیادی

شهرام احمدزاده ترکمانی @shahram.ahmadzadeh

دبیر جشنواره: وحید مومن‌زاده خولنجانی @v68.momenzadeh

دبیر اجرایی: عذرا محمدیان @azra_mohammadian

مسوول روابط‌عمومی: سونیا غلامی @sonya.gholami

طراح پوستر: مهدی قلعه‌‌بیگی @mahonedi

نحوه ارسال آثار:

تمامی آثار در یک فایل زیپ به آدرس پست‌الکترونیکی جشنواره به نشانی nimeye.penhan1399@gmail.com ارسال گردد. قسمت subject ایمیل به صورت

نام عکاس – شماره تلفن‌همراه تکمیل شود.

گفتنی است؛ جهت کسب اطلاعات بیشتر به سایت شرکت به نشانی www.stdconline.com مراجعه شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها