موج
کدخبر : ۳۶۲۲۲۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-362223

صادقی امینی:

مدیرکل دفتر طرح‌های توسعه شهری شهرداری قم بر لزوم اهتمام تمام دستگاه‌های اجرایی به تحقق طرح تفصیلی تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری موج قم، محسن صادقی امینی اظهار داشت: از مهمترین اهداف تهیه طرح تفصیلی بهبود کیفیت زندگی و ارتقاء کیفیات محیطی است.

مدیر کل دفتر طرح‌های توسعه شهری شهرداری قم افزود: طرح تفصیلی برای رسیدن به هدف خود به همراهی تمام دستگاه‌ها نیاز دارد و تمام دستگاه‌های اجرایی متولی کاربری‌های خدماتی و عمومی باید اراضی مورد نیازشان را در چارچوب طرح تفصیلی تملک کرده و برای تحقق کاربری‌ها اقدام عملی انجام دهند.

صادقی امینی در خصوص اهمیت این موضوع افزود: یکی از کاربری‌‌هایی که در طرح تفصیلی بر روی اراضی شهری مصوب شده، تأسیسات و تجهیزات شهری است. لازم است ارگانهای متولی در این زمینه از فرصت موجود در راستای خدمت رسانی، نهایت بهره را ببرند تا مشمول ماده واحده قانون تعیین وضعیت املاک واقع در طرحهای دولتی و شهرداری‌ها نشوند.

وی ادامه داد: در همین راستا معاونت شهرسازی و معماری شهرداری قم در سالهای اخیر از هرگونه صدور مجوز ترانس هوایی در سطح شهر خودداری کرده است.

مدیر کل دفتر طرح‌های توسعه شهری شهرداری قم گفت: احداث ترانس‌های هوایی برق، غیر از مباحث ایمنی و پدافندی، از حیث سیما و منظر نیز ،از کیفیت فضایی کاسته و کریدورهای بصری را مخدوش و مغشوش می‌کند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها