موج
کدخبر : ۳۶۲۱۶۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-362164

رئیس کل دادگستری استان یزد؛

رئیس کل دادگستری استان یزد بر تشکیل اتاق فکر و استفاده از ظرفیت های دانشگاهی برای اجرای سند تحول تأکید کرد و گفت: علمی سازی راهکارهای اجرایی و فراگیری احساس تعهد و تعلق در راستای تحقق یک جامعه پاک و عدالت محور از جمله مسائلی است که می توان با مشارکت جامعه علمی و دانشگاهی به آن دست یافت.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، غلامعلی دهشیری رئیس کل دادگستری استان یزد، گفت: برای اجرای سند تحول قوه قضاییه، ضمن بسیج همه سرمایه های انسانی دستگاه قضایی باید از شورای نخبگانی در استان نیز بهره گرفت.

وی در نشست شورای قضایی استان یزد اظهار داشت: سند تحول قوه قضاییه یک برنامه جامع راهبردی برای تعالی قوه قضاییه است که از پشتوانه فکری، پژوهشی، علمی و تجربی خاصی برخوردار است و باید با تمام امکانات و ظرفیت ها برای اجرا و تحقق بند بند آن تلاش کرد.

وی با اشاره به تبیین دقیق مأموریت ها، چالش ها،  عامل ها  راهبردها و راهکارها در سند تحول، ابراز داشت: نقش سازمان ها، معاونت ها و بخش های مختلف در اجرای سند تحول به صورت کامل دیده شده و همه باید با توجه به رسالت و وظایف خود در اجرای این سند مترقی نقش ایفا نمایند.

این مقام قضایی تلاش جهت کیفی سازی فعالیت های قوه قضاییه، هوشمندسازی و نظارت همگانی را از نکات مثبت سند تحول قوه قضاییه ذکر کرد و بیان داشت: ضرورت آموزش همگانی، ارتقاء دانش حقوقی و عمومی آحاد مردم با توجه به مشکلات مبتلابه جامعه و برنامه ریزی جهت پیشگیری از جرم و آسیب های اجتماعی از اصول محوری این سند تلقی می گردد.

وی بر تشکیل اتاق فکر و استفاده از ظرفیت های دانشگاهی برای اجرای سند تحول تأکید کرد و گفت: علمی سازی راهکارهای اجرایی و فراگیری احساس تعهد و تعلق در راستای تحقق یک جامعه پاک و عدالت محور از جمله مسائلی است که می توان با مشارکت جامعه علمی و دانشگاهی به آن دست یافت.

رئیس کل دادگستری استان یزد، افزایش رضایتمندی و اعتماد سازی مردم نسبت به دستگاه قضایی را از اهداف مهم سند تحول ذکر کرد و بیان داشت: تحقق عدالت قضایی و افزایش احساس عدالت و امنیت و کرامت انسانی در جامعه نیازمند مشارکت همه نهاد های قضایی و شبه قضایی است.

وی پیامد نهایی سند تحول قضایی را تحقق عدالت در جامعه و ارتقای رضایتمندی عامه از دستگاه قضایی دانست و تصریح کرد: عملیات محوری، مسأله‌محوری و چالش محوری از شاخصه های مهم این سند مترقی است.

شایان ذکر است سند تحول قوه قضاییه با هفت مأموریت اصلی قوه قضاییه منبعث از تکالیف تعیین شده در قانون اساسی و همچنین سیاست‌های کلی نظام، و منویات مقام معظم رهبری تدوین شده است که بر شناسایی «۲۰عنوان چالش» اولویت دار، «۴۷ عامل ریشه ای اولویت‌دار» رفع و یا اصلاح این عوامل تمرکز دارد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها