موج
کدخبر : ۳۶۲۱۲۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-362128

مدیرعامل فولاد هرمزگان گفت: این روزها دولت درصدد است بنا به دلایل مختلف برق یا گاز منطقه‌ای را قطع کند اما امیدواریم سراغ هرمزگان و دیگر استان‌های محروم نیاید تا صنایعی که در این استان مشغول به فعالیت هستند با چالش روبه‌رو نشوند.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، «فرزاد ارزانی» مدیرعامل فولاد هرمزگان در حاشیه‌ی بازدید نماینده ولی‌فقیه در استان از این شرکت عظیم فولادی، اولویت فعلی فولاد هرمزگان را تأمین نیاز داخل برای حمایت از صنایع پایین‌دستی و اشتغال آن‌ها عنوان کرد.

وی با اشاره به مشکلات ناشی از تحریم‌ها گفت: بااین‌حال تحریم‌ها به فرصت تبدیل شد و توانستیم بخشی از نیازهای صنایع را توسط نیروهای داخلی با همکاری شرکت‌های دانش‌بنیان مرتفع کنیم.

مدیرعامل فولاد هرمزگان با اشاره به حضور فولاد هرمزگان در بورس گفت: میزان فروش، درامد و هزینه و همه اطلاعات مالی شرکت در کدال موجود و از این لحاظ عملکرد شرکت شفاف است.

وی با اشاره به این‌که تمامی حساب‌های مالی فولاد هرمزگان در شعبات هرمزگان است، گفت: فولاد هرمزگان تمام مالیات خود که بالغ‌بر 200 میلیارد تومان است در همین استان پرداخت می‌کند و انتظار می‌رود مسئولان استان به دنبال روش‌هایی باشند تا این مالیات به جای منتقل شدن به تهران برای توسعه همین استان استفاده شود.

ارزانی با اشاره به اشتغال‌زایی مستقیم حدود 3700 نفر و اشتغال‌زایی غیرمستقیم هفتاد هزار نفر در فولاد هرمزگان بیان داشت: هرمزگان استان محرومی است در همین خصوص باید صدای این استان در کشور بیشتر شنیده شود.

وی تصریح کرد: این روزها دولت درصدد است بنا به دلایل مختلف برق یا گاز منطقه‌ای را قطع کند اما امیدواریم سراغ این استان و دیگر استان‌های محروم نیاید تا صنایعی که در این استان مشغول به فعالیت هستند با چالش روبرو نشوند و نیاز است تا مسئولان استانی به صنایع یاری رساند و حمایت کند تا صنایع بتوانند مأموریت اصلی خود را انجام دهند.

وی در ادامه به طرح‌های توسعه‌ای شرکت که شامل کارخانه نورد 1.2 میلیون تنی ورق عریض و افزایش ظرفیت 1.5 به 2 میلیون تنی زیر سقف تختال اشاره و تأکید کرد: شرکت فولاد هرمزگان در چهار ماه اخیر سه بار رکورد تولید را بهبود بخشیده است و در واقع همکاران همانند سایر مردم توانستند کرونا را مدیریت و با آن زندگی کنند.

وی گفت: در بحث مسئولیت‌های اجتماعی نیز شاید یکی از مؤثرترین شرکت‌هایی باشیم که در این زمینه در حال کمک به استان هستیم و تقریباً در همه مواردی چون سیل، زلزله، کرونا، ورزش و مباحث فرهنگی و اجتماعی نیز تلاش شده تا شرکت حضور فعال داشته باشد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها