موج
کدخبر : ۳۶۱۹۸۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-361986

رئیس شورای قضایی کرمانشاه تأکید کرد:

پرویز توسلی زاده گفت: زندان را باید برای جرائم مهمه و مجرمین خطرناک بگذاریم، چراکه این موضوع سبب می‌شود تمرکز بیشتری بر این جرائم داشته باشیم و مانع از شکل‌گیری آن‌ها شویم.

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، با دستور رئیس‌کل دادگستری استان کرمانشاه، 101 نفر از زندانیان استان کرمانشاه آزاد شدند، توسلی زاده در بازدید از زندان ماهیدشت، با حضور دربندهای مختلف این زندان، مسائل و مشکلات زندانیان را بررسی و دستور آزادی برخی از زندانیان را صادر کرد.

گفتنی است که در بازدید رئیس‌کل دادگستری استان کرمانشاه که با حضور جمعی از مسئولین قضایی استان صورت گرفت، 101 نفر از زندانیان آزاد شدند.

توسلی زاده در این بازدید با تشریح سیاست‌های دستگاه قضایی در مواجهه با کیفر زندان یادآور شد: مبنای شرعی و قانونی دستگاه قضایی این است تا جایی که ممکن است از زندانی کردن افراد جلوگیری شود.

وی تصریح کرد: این مهم از تأکیدات مقام معظم رهبری و ریاست قوه قضاییه نیز هست که تأکیددارند این تعداد زندانی زیبنده نظام اسلامی نیست و نباید زندانی کردن افراد آسان باشد.

رئیس‌کل دادگستری استان با اشاره به هزینه‌های ناشی از زندانی کردن افراد، گفت: با زندانی کردن افراد هزینه‌های زیادی اعم از اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی بر جامعه تحمیل می‌شود و گاه این هزینه‌ها تا مدت‌ها در جامعه بروز و ظهور پیدا می‌کند که باید از تحمیل این هزینه‌ها جلوگیری کنیم.

رئیس شورای قضایی استان تأکید کرد: زندان را باید برای جرائم مهمه و مجرمین خطرناک بگذاریم، چراکه این موضوع سبب می‌شود تمرکز بیشتری بر این جرائم داشته باشیم و مانع از شکل‌گیری آن‌ها شویم.

توسلی زاده در پایان به مردم استان توصیه کرد اختلافات خویش را با صلح و سازش و بزرگ‌منشی به سامان برسانند و تا جایی که ممکن است از طرح دعوی در دادگستری خودداری کنند.

بررسی مشکلات پزشکی برخی زندانیان و معاینه آن‌ها توسط کادر پزشکی قانونی با حضور مدیرکل پزشکی قانونی از دیگر برنامه‌های این بازدید بود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها