موج
کدخبر : ۳۶۱۹۶۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-361962

رییس دانشگاه یزد؛

رییس دانشگاه یزد در نشست خبری کمیته دانشگاهیان، اساتید علمی و پژوهشی کنگره ملی 4000 شهید استان یزد گفت: با عنایت به فرموده رهبر انقلاب که برگزاری کنگره شهدا و زنده نگه داشتن یاد شهدا کمتر از شهادت نیست این کمیته به یاری خدا آغاز به کار کرد و بیش از ۳۰ عنوان برنامه در این کمیته پیشنهاد شده است و این کمیته با 8 محور اصلی در حال فعالیت است.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، قاسم برید لقمانی رییس دانشگاه یزد در نشست خبری کمیته دانشگاهیان، اساتید علمی و پژوهشی کنگره ملی 4000 شهید استان یزد گفت: با عنایت به فرموده رهبر انقلاب که برگزاری کنگره شهدا و زنده نگه داشتن یاد شهدا کمتر از شهادت نیست این کمیته به یاری خدا آغاز به کار کرد و بیش از ۳۰ عنوان برنامه در این کمیته پیشنهاد شده است.

وی با بیان اینکه برنامه ها در هشت محور ادامه پیدا کرد و هر دانشگاهی در استان نیز وظیفه ای را بر عهده گرفتند، افزود: محور اول ما نقش هنر در کنگره بود که با مسئولیت دانشگاه علم و هنر یزد برنامه ریزی جشنواره هنری ادبی رویش، تولید آثار هنری و حمایت از آثار هنری دانشجویان انجام و این جنشواره در 5 بخش و 21 رشته انجام می شود.

وی در باره محور دوم و سوم برنامه های این کمیته گفت: مباحث عمرانی که به مسئولیت دانشگاه آزاد اسلامی شکل گرفت و  محور سوم نیز در زمینه علمی پژوهشی بود که با محوریت بسیج اساتید با هدف تدوین و حمایت از پایان نامه ها و مقالات شکل گرفت و اهم برنامه ها نیز در پیرامون 40 موضوع انتخاب و در مقاطع مختلف حمایت شد.

وی افزود: محور چهارم نیز تولید محتوا بود که کارگروه آن با مسئولیت جهاد دانشگاهی انجام شد تا در جهت معرفی شهدا و انعکاس رویدادهای این کمیته در رسانه ها برنامه هایی انجام شود و محور پنجم نیز در بخش تالیفات بود که با مسئولیت دانشگاه جامع علمی کاربردی صورت گرفت که هدف آن برنامه ریزی و چاپ کتاب، مجلات و بروشورها بود که اهم برنامه های این کارگروه نیز تالیف 6 کتاب با محوریت زندگی شهید رمضانخانی، شهید برزگری است.

برید لقمانی ادامه داد: محور ششم نیز این کمیته نیز مسابقات بود که توسط دانشگاه فنی و حرفه ای انجام می شود و از جمله اقدامات این کارگروه نیز مسابقات کتابخوانی بوده است و محور هفتم این کارگروه نیز آزاداندیشی است که مسئولیت این کارگروه را نهاد مقام معظم رهبری است که هدف آن جمع آوری شبهات جامعه در خصوص شهدا، دفاع مقدس و رفع این شبهه ها با تریبون های آزاد و نشست های هم اندیشی است.

وی با اشاره به محور هشتم کارگروه گفت: سبک زندگی که با مسئولیت نهاد رهبری دانشگاه پیام نور شکل گرفت و هدف آن ترویج سبک زندگی شهدا از طریق ازدواج آسان بوده است.

علی پورمیرزایی مسئول بسیج دانشجویی استان یزد بیان کرد: کنگره یادواره شهدای دانشجو را هفته اول اسفندماه را به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی یزد برگزار می کنیم که یادواره 135 دانشجوی شهید استان یزد را گرامی می داریم.

مسئول بسیج دانشجویی استان یزد بیان کرد: دانشگاه علم و هنر نیز میزبان یک شهید گمنام 19 ساله از عملیات محرم است که در ایام فاطمیه (س) انجام می شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها