موج
کدخبر : ۳۶۱۹۳۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-361937

شهردار تبریز:

شهردار تبریز با اشاره به سهم یک هزار و ۵۰۰ واحدی آذربایجان‌شرقی از ۱۰ هزار واحد مسکن طرح اقدام ملی مسکن، خواستار تخصیص یک سوم از این سهم به کارگران این مجموعه شد.

به گزارش خبرگزاری موج آذربایجان شرقی، ایرج شهین باهر در دیدار با مدیرعامل اتحادیه مرکزی تعاونی‌های مسکن کارگران ایران (اسکان) اظهار داشت: شهرداری تبریز در بحت کارگری و تامین مسکن آن‌ها پیشرو بوده، به طوری که طرح «کلید به کلید» را در بافت حاشیه‌نشین شهر که بخش اعظم آن را قشر کارگر تشکیل می‌دهد، آغاز کرده است.

وی افزود: شهرداری در این موضوع دنبال سود نیست و درصدد تأمین مسکن قشر کارگر هست تا با پیاده ‌سازی این مدل، الگویی برای دیگر شهرهای کشور باشیم.

شهردار تبریز با اشاره به اعلام رضایت مقام معظم رهبری از احداث ۱۷۰ واحد مسکونی در بافت حاشیه‌نشین شهر، اعلام کرد: در دوره پنجم شورا نیز شهرداری تبریز با تصویب شورای شهر احداث تقریبا ۳۰۰۰ واحد مسکونی را دستور کار دارد که دو مجتمع ۲۴۰ و ۶۰۰ واحدی، در دست اجرا بوده و عملیات اجرایی ۲۰۰۰ واحد مسکونی دیگر نیز تا پایان سال آغاز می‌شود.

شهین باهر با اشاره به ارائه پروانه ساخت رایگان برای نیمی از شهروندان تبریزی، گفت: شهرداری تبریز وظیفه‌ای در حوزه مسکن ندارد، ولی ورود کرده و حداکثر تلاش خود را برای ارائه خدمات رایگان انجام می‌دهد که در همین راستا تقریبا برای نصف شهر تبریز که در بافت حاشیه، فرسوده و یا کم‌ برخوردار شهر هستند، پروانه ساخت رایگان صادر می‌شود.

 وی با اشاره به کاهش سهم دولتی تبریز از بودجه ملی، گفـت: در گزارش‌هایی که به مرکز اعلام می‌شود، باید چهره واقعی تبریز از نظر میزان برخورداری نشان داده شود تا اعتبارات دولتی بر اساس واقعیت موجود تخصیص داده شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها