موج
کدخبر : ۳۶۱۹۱۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-361915

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان قم از بهره مندی 136 نفر از اتباع بیگانه استان قم ار آموزش های فنی و حرفه ای در 9 ماهه اول سال جاری خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج قم، محمود تقی پور با اعلام این خبر بیان داشت: در راستای منویات مقام معظم رهبری و تاکید ایشان مبنی بر توجه آموزشها به اتباع مقیم در ایران و تفاهمنامه سه جانبه فی مابین سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور،اداره کل اتباع خارجی وزارت کشور و دفترکمیساریای عالی سازمان ملل متحد و با هدف بهبود سطح خوداتکائی و معیشت پناهندگان عراقی و افغانی واجد شرایط تعداد 136 نفر از اتباع خارجی در مراکز آموزش فنی و حرفه ای استان قم از ابتدای سال جاری تاکنون دوره های فنی و حرفه ای را طی نموده اند .

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان، ارائه آموزشهای نهاد محور از طریق این سازمان را عاملی در جهت خوداتکائی، ریشه کنی فقر، ایجاد اشتغال پایدار، رشد اقتصادی و زندگی بهتر برای اتباع بیگانه برشمرده و گفت: افزایش ظرفیت اقتصادی خانواده ها می تواند امکان دستیابی به راه حل های پایدار و خصوصا اشتغال آسانتر اتباع خارجی در هنگام بازگشت موفقیت آمیز آنها را افزایش دهد.

تقی پور عنوان کرد: آموزشهای ارائه شده به این افراد در 9 ماهه گذشته در قالب 8 دوره آموشی بوده که دوره های نصاب و تعمیرکار کولرهای گازی پنجره ای و اسپیلت،تعمیرکار برق خودرو درجه 2، برقکار ساختمان، شناسایی اصول راه اندازی کسب و کارهای متوسط و کوچک(SME) برای برادران و سازنده زیورآلات سنتی،روبان دوزی،طراح و نقاش روی پارچه،بافنده پوشاک دومیل وشناسایی اصول راه اندازی کسب و کارهای متوسط و کوچک(SME) ویژه خواهران برگزار شده است.

وی با بیان اینکه تفاهمنامه سه جانبه از سال 2011 میلادی تا کنون هر ساله منعقد شده است تصریح کرد: از سال 2011 این تفاهمنامه با هدف بهبود سطح خوداتکائی و معیشت پناهندگان در استانهای قم، اصفهان، فارس، گلستان، کرمان، خراسان جنوبی، خراسان رضوی، قزوین، مرکزی، سمنان، ایلام، بوشهر، تهران و یزد اجرا می شود.  

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان اظهار داشت: ساختار فعالیتهای آموزشی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور برای پناهندگان به گونه ای طراحی شده است که کلیه آنها در مناطق شهری صورت گرفته و مرتبط با نیازها و متمرکز بر حوزه های ساختمانی،تعمیرات، صنایع دستی، و صنعت باشند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها