موج
کدخبر : ۳۶۱۶۱۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-361618

استاندار کرمانشاه:

هوشنگ بازوند انتخاب دالاهو به‌عنوان شهر ملی ساخت تنبور را یک رویداد مهم خواند و تأکید کرد: رهبر معظم انقلاب می‌فرمایند کرمانشاه سینه ستبر و چهره زیبای ایران اسلامی است و وجود ۴۲۰۰ آثار تاریخی و اسلامی برجسته استان بیانگر بخشی از این چهره زیبای ایران اسلامی هستند.

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، استاندار کرمانشاه در آیین اعطای لوح ثبت شهرها و روستاهای ملی سال ۱۳۹۹ که صبح امروز در کاخ نیاوران و با حضور دکتر مونسان وزیر میراث فرهنگی و گردشگری، نماینده اسلام‌آباد و دالاهو، مدیرکل میراث فرهنگی استان کرمانشاه و فرماندار دالاهو برگزار شد؛ اظهار داشت: کرمانشاه یک استان بسیار ثروتمند است و بخش عظیمی از این ثروت‌ها در حوزه گردشگری و میراث فرهنگی قرار دارد.

وی انتخاب دالاهو به‌عنوان شهر ملی ساخت تنبور را یک رویداد مهم خواند و افزود: از وزیر گردشگری و صنایع‌دستی، معاون صنایع‌دستی وزارتخانه، میراث فرهنگی استان، نماینده شهرستان اسلام‌آباد و دالاهو، فرماندار دالاهو و همه کارشناسان و عزیزانی که در این رویداد مهم نقش‌آفرینی کردند؛ صمیمانه تشکر می‌کنم.

استاندار کرمانشاه ادامه داد: بیش از 25 هزار هنرمند در حوزه صنایع‌دستی استان کرمانشاه مشغول به کار هستند. همچنین کرمانشاه 288 کارگاه فعال صنایع‌دستی دارد که در آن‌ها حدود 12 هزار نفر مشغول به کار هستند.

وی عنوان کرد: برادران اهل حق وطن‌دوستی و علاقه خودشان را به انقلاب اسلامی در همان ابتدای پیروزی انقلاب در محضر امام خمینی (ره) اعلام کردند. این عزیزان در دوران دفاع مقدس دارای یک تیپ مستقل بودند و حدود 700 شهید تقدیم انقلاب کرده‌اند.

بازوند یادآور شد: در دوران زلزله مردم اهل حق به شکل خودجوش کمک‌های زیادی را به آسیب دیدگان انجام دادند که جای تقدیر دارد.

وی‌ با اشاره به اینکه تنبور در این منطقه از کشور عزیزمان از قدمت ۶ هزارساله برخوردار است در ادامه تأکید کرد: تنبور در منطقه دالاهو جزو لاینفکی از آیین‌های شادی و عزاست و موسیقی تنبور در همه‌جا حضور دارد.

استاندار کرمانشاه عنوان کرد: خانه تنبور با بیش از 3 هزار مترمربع در بخش گهواره شهرستان دالاهو شکل‌گرفته است و تا قبل از کرونا جشنواره‌های متعددی در سطح ملی در حوزه موسیقی تنبور برگزارشده است.

مدیر ارشد استان انتخاب دالاهو به‌عنوان شهر ملی ساخت تنبور را یک رویداد مهم خواند و تأکید کرد: از وزیر گردشگری و صنایع‌دستی، معاون صنایع‌دستی وزارتخانه، میراث فرهنگی استان، نماینده شهرستان اسلام‌آباد و دالاهو، فرماندار دالاهو و همه کارشناسان و عزیزانی که در این رویداد مهم نقش‌آفرینی کردند؛ صمیمانه تشکر می‌کنم.

وی با تقدیر از تلاش‌های گسترده دکتر مونسان درزمینهٔ ثبت جهانی منظر طبیعی اورامانات؛ اظهار داشت: در قالب این پرونده بیش از 2500 کیلومترمربع از منطقه اورامانات ثبت جهانی می‌شود و این اتفاق قطعاً یک اقدام ماندگار در دولت تدبیر و امید خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: ساکنان منطقه اورامانات از برادران اهل تسنن هستند که با وطن‌دوستی و رشادت در طول 8 سال دفاع مقدس نگذاشتند یک وجب از خاک این مناطق به دست دشمن بیافتد. که جای تقدیر و سپاس دارد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها