موج
کدخبر : ۳۶۱۵۷۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-361577

موج به صورت اختصاصی گزارش می‌دهد؛

مسئولان محلی شهرستان میناب دلیل کندی عملیات بهسازی و تعریض محور میناب به بخش سندرک را کمبود اعتبارات عنوان می‌کنند اما سال‌هاست که این محور سبب بروز حوادث مختلف شده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج هرمزگان، محور میناب به بخش سندرک که سال‌هاست که به حال خود رها شده است یکی از جاده‌های مهم ترانزیتی شرق استان هرمزگان محسوب می شود. تا کیلومتر 6 این جاده اکنون چند محله مسکونی و سه مرکز دانشگاهی وجود دارد که دهه‌ها از حضور این مراکز دانشگاهی می‌گذرد ولی تاکنون کار اساسی برای بهبود کیفیت زیرساخت‌ها انجام نشده است. در این سال‌ها دانشجویان بارها تعریض و بهسازی جاده مسیر تردد و راه‌اندازی سیستم ایاب و ذهاب مناسب را از مسئولان مختلفی که در دانشگاه‌ها حضور یافته‌اند، مطالبه کرده‌اند اما اتفاق خاصی نیافتاده است.

*بی تعهدی راه و شهرسازی

در همین خصوص «سجاد سلطانی» شهردار میناب در گفت‌وگو با خبرنگار موج در خصوص وضعیت پروژه جاده دانشگاه و نبود سرویس ایاب ذهاب مناسب گفت: مسئولیت این پروژه یعنی از پل ۹۵ دستگاه به بعد را اداره راه و شهرسازی متقبل شده است و ما برای آن نمی‌توانیم کاری انجام دهیم.

*شهرداری امکاناتی در این خصوص ندارد

شهردار میناب ضمن بیان اینکه برای راه‌اندازی سرویس ویژه دانشجویان نیز باید بخش خصوصی پای کار بیاید و شهرداری همکاری‌های لازم را خواهد داشت، افزود: شهرداری امکاناتی برای فراهم کردن سرویس ایاب و ذهاب ندارد و این موضوع با همکاری مراکز دانشگاهی قابل حل است.

وی بیان داشت: تمام مسئولیت‌های پروژه بلوار دانشگاه با اداره راه و شهرسازی است و برای ایاب ذهاب نیز باید بخش خصوصی رود کند.

*پیمانکار پروژه طلبکار است/پول نیست

مجید سلحشور فرماندار میناب نیز در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار موج عنوان کرد: تعریض و بهسازی بخشی از جاده منتهی به دانشگاه آزاد در حال اجرا است اما پیمانکار این پروژه مبالغ زیادی را طلبکار است، طی جلساتی که در این مدت برگزار شده امیدواریم از سایر منابع ملی به این پروژه کمک شود تا جاده میناب به سندرک را به حالت قابل‌قبولی برسانیم.

*مطالبه‌ی دانشجویان به‌حق است

فرماندار ویژه میناب ضمن بیان این‌که هم‌اکنون پیمانکاران در حال فعالیت هستند ولی کند بودن پروژه به علت کمبود اعتبارات است، افزود: بخشی از این راه در محدوده شهری قرار دارد و شهرداری میناب نیز به دنبال به دست آوردن منابع است و ما نیز از ظرفیت کمیته برنامه‌ریزی شهرستان برای سال آینده اعتباری در نظر خواهیم کرد تا این پروژه تسریع شود و مطالبه دانشجویان در این زمینه به‌حق است.

*سفر با بالگرد

اما شاید اگر مسئولان بلندپایه‌ استانی و کشوری با اتومبیل این مسیرها را سپری می‌کردند، فکری به حال این محور می‌شد. برای مثال هفته گذشته «محمدباقر نوبخت» معاون اول رئیس‌جمهور و هیات همراه با بالگرد به شهرستان‌های بشاگرد و جاسک برای بازدید پروژه‌ها سفر کردند، اما کاش به جای بالگرد تمام این سفرها با ماشین انجام می‌شد تا درد و رنجی که مردم در این جاده می‌کشند در خاطرشان می‌ماند.

با همه‌ی این تفاسیر امیدواریم در پی یک هم‌افزایی استانی و کشوری هر چه سریع‌تر فکری به حال این محور پرترافیک و خطرآفرین شود.

خبرنگار:
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها