موج
کدخبر : ۳۶۱۳۳۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-361336

عضو شورای شهرستان رودان به تشریح موضوع افزایش سرقت احشام، مرغ و میوه‌ باغ‌های بخش ماشنگی و رودخانه پرداخت و از عدم پیگیری موضوع از سوی پلیس ابراز نارضایتی کرد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، غلامرضا انباز عضوشورای اسلامی بخش رودخانه و عضو شورای شهرستان رودان در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار موج در رابطه با افزایش آمار سرقت در منطقه ماشنگی، گفت: متأسفانه سرقت در این منطقه بسیار زیاد شده است و مدتی پیش گوسفندان من را هم طی یک حمله مسلحانه به سرقت بردند اما کسی پاسخ‌گوی این ناامنی به وجود آمده نیست.

انباز ضمن بیان این‌که این موضوع تنها سرقت اموال شخصی وی نیست و تکرار آن ساکنان را با مشکل روبه‌رو کرده است، تصریح کرد: در روز روشن گوسفند، مرغ و پرتقال باغ‌های مردم روستا را به سرقت می‌برند و هیچ کاری هم از دست ما برنمی‌آید.

انباز در رابطه با جزئیات اتفاقی که برای خودش رخ داد بود، گفت: صبح روز جمعه پنجم دی‌ماه در ساعت 9 صبح، دو موتورسیکلت با چهار نفر راکب مسلح به کلت با تهدید  چوپان گله اقدام به سرقت کردند.

وی افزود: در این وضعیت چهارنفری دست‌وپا  چوپان را می‌بندند، گوشی تلفن همراه او را می‌گیرند و بعد 50 راس گوسفند را به‌وسیله‌ی خودرو وانت، به سرقت می‌برند.

انباز ادامه داد: ما بلافاصله بعد از خبردار شدن به رییس پاسگاه ماشنگی زنگ زدیم، اتفاق را بازگو کردیم و رئیس پاسگاه ماشنگی بیان داشت که من مرخصی هستم و کار را به نیروهای دیگر واگذار کرد اما در این مدت تنها یک بار تماس گرفته‌اند و تاکنون کاری در این باره انجام نشده است.

وی با اشاره به این‌که این اتفاقات تازگی ندارد و پیش‌تر نیز ‌چنین سرقت‌هایی اتفاق افتاده است، گفت: چندن روز قبل هم در همین روستا برای یک خانواده تحت پوشش بهزیستی چنین اتفاقی رخ داد، مرد سرپرست خانواده که فردی معلول است و سرجمع تنها 5 راس گوسفند داشت که سارقان هر 5 راس دام وی را به سرقت بردند.

عضو شورای شهرستان رودان با اشاره به تکرار این موضوع در منطقه راهدار و رودخانه تصریح کرد: دو ماه قبل  از منطقه راهدار سرقتی مشابه همین اتفاق 30  راس دام را به سرقت بردند، بنابراین اتفاقی که برای ما رخ داد اولین بار نبود و اگر جلوی این اتفاق گرفته نشود مطمئناً آخرین بار هم نخواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: به خاطر بیماری کرونا روند ثبت شکایات در اداره آگاهی مجازی شده و درخواستی را به‌صورت حضوری نمی‌پذیرند، من تمام این مدت از طریق تلفن پیگیری می‌کردم اما اداره آگاهی این منطقه حتی چوپان ما را برای چهره‌نگاری سارقان نخواسته‌اند؛ و متأسفانه هیچ‌کس پیگیر این سرقت‌های آشکار در این منطقه نیست.

شایان‌ذکر است طی تماس خبرگزاری موج با معاونت اجتماعی پلیس هرمزگان، وقوع چنین سرقتی در این ابعاد تائید نشد و بررسی زوایای مختلف آن در دست بررسی قرار گرفت.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها