موج
کدخبر : ۳۶۰۸۴۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-360844

نائب رئیس اتاق بازرگانی بندرعباس بر نقش ویژه‌ی زنان در اقتصاد هرمزگان تأکید کرد و افزود: اتاق بازرگانی بندرعباس به دنبال آن بوده که به فعالیت بانوان در حوزه اقتصاد رسمیت ببخشد و تأسیس کانون زنان بازرگان هرمزگان نمونه‌ای از این اقدامات است.

به گزارش خبرگزاری موج، «حسن روحانی» نائب رئیس اتاق بازرگانی بندرعباس در حاشیه افتتاح کانون زنان بازرگان هرمزگان با اشاره به تأثیر زنان در بخش‌های مختلف جامعه به‌ویژه حوزه‌ی اقتصاد، عنوان کرد: با توجه به اینکه نیمی از جمعیت کشور را زنان تشکیل می‌دهند اثرگذاری‌های مستقیم آن‌ها در امر اقتصاد را باید بپذیریم.

وی افزود: بانوان از همان ابتدا در خانواده پایه‌گذار اقتصاد و مدیریت امور بوده‌اند و به‌این‌ترتیب باید در اقتصاد استان و کشور هم سودمندی و تأثیرگذاری آنان را مشاهده کنیم.

روحانی با تأکید بر این‌که نباید نقش زنان را در اقتصاد نادیده گرفت، گفت: در همین راستا اتاق بازرگانی بندرعباس به دنبال این هدف بوده است که به فعالیت بانوان در این حوزه رسمیت ببخشد و تأسیس کانون زنان بازرگان استان نمونه‌ای از این اقدامات است.

وی اظهار داشت: با توجه به اهمیت این موضوع در هیئت‌مدیره جدید بر تخصیص جایگاه ویژه و نقش ارزنده‌تر در حیطه اقتصاد به زنان هرمزگان، تأکید شد و بر آن شدیم تا یک مکان مستقل برای آن‌ها تدارک دیده شود که این اتفاق امروز با پشتکار و انگیزه «فرحناز علوی» رئیس هیئت‌مدیره کانون زنان بازرگان استان، سایر بانوان توانمند هرمزگانی و همچنین تدابیر محمدرضا صفا رئیس اتاق بازرگانی استان رقم خورد.

در ادامه فرحناز علوی رئیس هیئت‌مدیره کانون زنان بازرگان هرمزگان نیز ضمن تشکر از اعضای هیئت‌مدیره‌های پیشین که پایه‌گذار این رویداد در استان بوده‌اند، افزود: ما اکنون در این جایگاه قرار گرفته‌ایم تا راه آن‌ها را ادامه دهیم و از اینکه برای اولین بار در استان توانستیم برای خود دفتری مستقل افتتاح کنیم، بسیار خرسندم.

وی از گرد هم آمدن زنان توانمند هرمزگانی در حوزه‌های مختلف کشاورزی، صنایع‌دستی، گردشگری، حمل‌ونقل، صادرات و... در این کانون خبر داد و گفت: به دنبال آنیم تا توانمندی و تأثیرگذاری خود را در سطح ملی و بین‌المللی نشان دهیم.

رئیس هیئت‌مدیره کانون زنان بازرگان هرمزگان ادامه داد: اکنون پنج نفر عضو هیئت‌مدیره اصلی و 20 نفر عضو رسمی کانون هستند که حق رأی دارند، اما تعداد عضوهای وابسته که با همکاری می‌کنند، بیشتر است.

گفتنی است در پایان این مراسم محمدرضا صفا رئیس اتاق بازرگانی هرمزگان از افتتاح نمایندگی در شهرستان جاسک تا دهه فجر امسال خبر داد.

خبرنگار:
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها