موج
کدخبر : ۳۶۰۲۶۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-360264

استاندار آذربایجان شرقی:

استاندار آذربایجان شرقی گفت: تبریز پایتخت تولید شیرینی و شکلات در کشور بوده و محصولات تولیدی این استان به بیش از ۸۰ کشور جهان صادر می‌شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج آذربایجان شرقی، محمدرضا پورمحمدی عصر امروز در نشست وزیر صنعت، معدن و تجارت با تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی آذربایجان شرقی که در اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تبریز برگزار شد، اظهار داشت: این استان از جمله استان‌های مهم کشور به لحاظ قابلیت‌های صنعتی، تولیدی، خدماتی و کشاورزی است.

وی با اشاره به فعالیت بیش از پنج هزار و ۵۰۰ واحد تولیدی و صنعتی در استان، گفت: ۱۳ واحد خودروسازی کشور در آذربایجان‌ شرقی مشغول فعالیت بوده و بیش از ۳۵ درصد قطعات مورد نیاز خودرو نیز در این استان تولید می‌شود.

پورمحمدی خاطرنشان کرد: تبریز و آذربایجان پایتخت تولید شیرینی و شکلات در کشور بوده و محصولات تولیدی این استان به بیش از ۸۰ کشور جهان صادر می‌شود.

استاندار آذربایجان شرقی به ظرفیت‌های معدنی استان نیز اشاره کرد و ادامه داد: معادن غنی طلا، مس و انواع کانی‌های فلزی و غیرفلزی از دیگر قابلیت‌های ارزشمند استان است که متاسفانه آن چنان که باید و شاید مورد توجه و بهره‌برداری در استان قرار نگرفته است.

پورمحمدی اظهار داشت: در سال‌های اخیر به رغم تمامی ناملایمات و فشارهای اقتصادی، حتی یک واحد تولیدی در استان تعطیل نشده و مدیران واحدهای تولیدی و صنعتی نیز هیچ یک از نیروهای خود را تعدیل نکرده‌اند.

وی با اشاره به رتبه دوم استان از لحاظ تعداد ایجاد و طرح‌های در دست اجرای تولیدی در کشور، گفت: البته مشکلاتی هم در حوزه تولید و صنعت وجود دارد که امیدواریم با همکاری ویژه دستگاه‌های مسئول و همراهی فعالان بخش خصوصی مرتفع شود.

در این جلسه رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تبریز، رئیس سازمان صمت استان، دبیر انجمن صنایع غذایی استان و تعدادی از روسای کمیسیون‌های تخصصی اتاق بازرگانی تبریز به بیان نظرات و دیدگاه‌های خود در حوزه بهبود فضای کسب‌وکار، حمایت از سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی، ضرورت تک‌نرخی شدن نرخ ارز، مشکلات مربوط به تورم در حوزه مسکن و سای موضوعات بخش صنعت و تولید  پرداختند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها