موج
کدخبر : ۳۶۰۱۶۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-360164

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس قم از افتتاح دبستان سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی در قم خبرداد.

به گزارش خبرگزاری موج قم، محسن پورگلیان افزود: زیربنای ساختمان اصلی ۲ هزار و ۱۰۳ و کل زیربنای این مجموعه ۲ هزار و ۲۴۰ مترمربع می‌باشد.

وی خاطرنشان کرد: در سال جاری تاکنون پنج طرح آموزشی و پرورشی احداث شده که شامل ۳۲ کلاس درصد و فضاهای جانبی مربوطه و حدود ۶ هزار مترمربع زیربنای فضای آموزشی است.

وی اضافه کرد: تا پایان سال نیز ۶ طرح آموزشی و پرورشی با ۴۵ کلاس درس و حدود ۹ هزار مترمربع زیربنای آموزشی به مجموع فضاهای آموزشی استان قم اضافه خواهد شد.

پورگلیان بیان کرد: در دولت‌های یازدهم و دوازدهم حدود ۱۹۰ فضای آموزشی با حدود ۲۲۰ هزار مترمربع زیربنا به مجموع فضاهای آموزشی، پرورشی و ورزشی آموزش‌وپرورش استان اضافه‌ شد.

وی‌ افزود: در شهریورماه امسال هفت طرح آموزشی شامل پنج مدرسه و ۲ کارگاه فنی و حرفه‌ای با اعتبار ۳۰۰ میلیارد ریال در این استان به بهره‌برداری رسید که شامل ۹ هزار و ۲۰۰ مترمربع زیربنا با ۵۳ کلاس درس است.

وی اضافه کرد: با توجه به این‌که ۲۰ طرح آموزشی و ورزشی نیز در دست احداث است، با اتمام این طرح‌ها،‌ فضاهای ساخته‌شده در دولت‌های یازدهم و دوازدهم به ۲۱۰ باب با حدود ۲۸۵ هزار مترمربع افزایش می‌یابد.

مدیرکل نوسازی، ‌توسعه و تجهیز مدارس قم گفت: از تعداد ۲۱۰ فضای آموزشی، ۱۰۷ باب مدرسه با یک هزار و ۵۰۹ کلاس درس و ۱۰۳ باب فضاهای ورزشی، فرهنگی و کارگاهی است.

وی در ادامه با بیان این‌که به ازای هر دانش‌آموز ۴.۲ مترمربع فضای آموزشی در قم موجود است،‌ بیان کرد: سرانه دانش‌آموزی به‌طور میانگین در کشور ۵.۲۱ و سرانه استاندارد ۸.۳۹ مترمربع است.

پورگلیان افزود: برای دستیابی به سرانه میانگین سطح کشور باید ۲۵۰ هزار مترمربع فضای آموزشی به معنای ساخت ۱۰۰ مدرسه ۱۲ کلاسه جدید و برای دستیابی به سرانه استاندارد باید حدود یک‌میلیون مترمربع فضا ایجاد شود.

وی گفت: نرخ سالانه افزایش جمعیت دانش‌آموزی در استان قم، ۲.۳۳ درصد و در کشور ۱.۲۴ درصد است و متوسط سالانه خروج از سیستم آموزشی قم، ۱۵ هزار نفر و متوسط سالانه تعداد افزایش جمعیت دانش‌آموزی ۱۰ هزار نفر می‌باشد.

وی خاطرنشان کرد: سالانه باید ۳۳۳ کلاس درس در قالب ۲۸ مدرسه احداث شود تا پاسخگوی دانش‌آموزان جدید در هر سال باشیم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها