موج
کدخبر : ۳۵۹۶۱۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-359616

کیوان بنی اسدی خبر داد:

کارشناس مسئول پنبه و دانه های روغنی سازمان جهادکشاورزی استان اصفهان از برداشت بیش از 3 هزار تن «وش» از مزارع پنبه استان اصفهان خبر داد .

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان ، کیوان بنی  اسدی با اشاره به پایان برداشت پنبه در استان اصفهان اظهار داشت: حدود سه هزار و ۶۰۰ تن « وش پنبه »، از سطوح کشت استان اصفهان به دست آمده است.

وی با اشاره به پایان برداشت پنبه در استان افزود: در سال زراعی جاری یک هزار و ۲۰۰ هکتار از مزارع شهرستان‌های استان اصفهان تحت پوشش کشت این محصول بوده است.

این مقام مسئول با بیان اینکه در استان اصفهان در شهرستان‌های اصفهان، آران بیدگل، کاشان و نایین کشت پنبه انجام می‌شود، ابراز داشت: با شروع برداشت از اوایل آبان، وش برداشت و به کارخانجات پنبه پاک کنی استان‌های اصفهان قم تحویل شده است.

کارشناس مسئول پنبه و دانه های روغنی سازمان جهادکشاورزی استان اصفهان گفت: متوسط عملکرد «وش» در هکتار در استان اصفهان حدود 3 هزار کیلو گرم در هکتار است .

۵۰ درصد پنبه مورد نیاز کشور تولید داخل است

کارشناس مسئول پنبه و دانه‌های روغنی سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان در ادامه با بیان اینکه در حال حاضر پنبه تولیدی در کشور کمتر از ۵۰ درصد نیاز را تامین می‌کند، ادامه داد: مابقی پنبه مورد نیاز از کشورهای ازبکستان و تاجیکستان وارد می شود.

بنی اسدی در ادامه با بیان اینکه تحقیقات بخش کشاورزی استان اصفهان در زمینه تولید ارقام «موتانت» که مقاوم به خشکی و شوری هستند اقدام کرده‌ است، ابراز داشت: در این زمینه تولیداتی را نیز داشته و در مرحله آزمایشات منطقه‌ای است که در صورت برداشت مناسب به زودی با معرفی به کشاورزان به تولید انبوه خواهد رسید.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها