موج
کدخبر : ۳۵۹۵۳۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-359531

ناظر گمرکات مازندران:

ناظر گمرکات مازندران و مدیرکل گمرک نوشهر گفت: در 9 ماهه امسال ارزش تجارت خارج گمرکات مازندران از 806 میلیون 99 هزار دلار گذشت.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران، علی یوسفی منش با اشاره به فعالیت گمرکات استان مازندران در 9 ماهه امسال اظهار داشت: در این مدت 2 میلیون و 528 هزار 678 تن انواع کالا از طریق گمرکات مازندران با سایر کشور مبادله شده است.

وی حجم انواع کالاهای صادراتی شامل فرآورده‌های لبنی، بستنی، سیمان، مواد پلاستیکی، کیوی و... از گمرکات مازندران را بالغ بر 516 هزار و 83 تن برشمرد و ادامه داد: ارزش کالاهای صادرشده بیش از 136 میلیون و 53 هزار دلار بوده است که از گمرکات نوشهر، امیرآباد، ساری، فریدونکنار و آمل به مقصد 33 کشور جهان نظیر عراق، فدراسیون روسیه، قزاقستان، افغانستان، امارات، ترکمنستان، هند و... صادر شده است.

ناظر گمرکات مازندران و مدیرکل گمرک نوشهر گفت: همچنین در  ماه امسال بیش از 2 میلیون و 12 هزار تن انواع کالا به ارزش 67 میلیون و 46 هزار دلار از طریق گمرکات مازندران واردکشور شده است.

وی تعداد کشورهای طرف معامله واردات کالا به گمرکات مازندران را 27 کشور اعلام کرد و افزود: عمده ترین این کشورها روسیه، امارات متحده عربی، ترکیه، آلمان، ترکمنستان، قزاقستان و کانادا بوده‌اند و کالاهای وارداتی به گمرکات مازندران شامل23 قلم کالا نظیر جو دامی، ذرت دامی، چربی‌ها و روغن‌های حیوانی، دانه‌های روغنی، گندم، چوب و تخته و... است.

یوسفی‌منش تصریح کرد: در 9 ماهه امسال ترانزیت کالا از گمرکات مازندران 27 هزار و 581 تن به ارزش 33 میلیون و 304 هزار دلار بوده است که نسبت به مدت مشابه سال 98 از نظر وزنی 80 درصد و ارزشی بیش از 84 درصد رشد را نشان می‌دهد.

وی با اشاره به درآمد کسب شده توسط گمرکات مازندران از تجارت خارجی از ابتدای سال تاکنون گفت: درآمد گمرکات مازندران با احتساب درآمد حاصل از ضمانت‌نامه از 2 هزار و 93 میلیارد و 911 میلیون ریال گذشت.

نویسنده:
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها