موج
کدخبر : ۳۵۹۲۵۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-359253

فرماندار بافق اعلام کرد:

فرماندار بافق از خدمات و اقدامات اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان ابراز رضایت کرد عنوان کرد: کمترین شکایت ارباب رجوع به فرمانداری مربوط به این ارگان است و تعامل و همکاری دستگاه های اجرایی و معادن شهرستان با اداره منابع طبیعی ضروری است.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، سید مهدی طلایی مقدم فرماندار بافق در دیدار با  مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان یزد با اشاره به همکاری و همراهی شهروندان بافقی در حوزه منابع طبیعی گفت: مردم بافق در حوزه های فرهنگی و اجتماعی در سطح استان یزد زبانزد هستند و در حوزه حفاظت از منابع طبیعی رعایت می کنند، زیرا ملاک آن را آینده فرزندان خود می دانند.

وی از خدمات و اقدامات اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان بافق ابراز رضایت کرد و خاطر نشان کرد: کمترین شکایت ارباب رجوع به فرمانداری مربوط به این ارگان می باشد.

فرماندار بافق افزود: با توجه به وسعت عرصه های منابع طبیعی در شهرستان مدیریت صحیح این عرصه ها ضروری هست.

طلایی مقدم بر ضرورت تعامل و همکاری دستگاههای اجرایی و معادن شهرستان با اداره منابع طبیعی تاکید کرد و گفت: در راستای توسعه شهرستان باید از همه ظرفیت ها در کنار حفاظت از منابع طبیعی بهره برد.

 محمد رضا آخوندی مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان یزد در این دیدار گفت: از سفر ریاست جمهوری حدود ۱۵۰ میلیارد ریال اعتبار برای پروژه‌های بیابان استان در نظر گرفته شده که از این میزان یک سوم آن برای شهرستان بافق است.

وی افزود: عملیات کشت نهال گود گوار در حال انجام است که بیش از سه هزار نهال به منظور تثبیت خاک و جلوگیری از ورود گرد و خاک به شهر، کاشت می‌شود.

آخوندی با بیان اینکه طبق تعهد حدود یکهزار و ۲۰۰ هزار هکتار دیگر برای پایان عملیات کشت نهال در گودگوار باقی مانده است، افزود: با تکمیل این پروژه تا سال آینده، روز‌های گرد و غبار در شهرستان کمتر از ده درصد می‌شود.

وی گفت: حدود سه میلیارد تومان از صندوق توسعه ملی برای پروژه‌های آبخیزداری به شهرستان اختصاص یافته است که احداث بند خاکی و گوراب‌های منطقه حسن آباد، قطرم و شادکام از این پروژه هاست که طی چند ماه آینده با حضور مسئولان کشوری آغاز می‌شود.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان یزد بیان داشت: این پروژه‌ها در مدیریت روان آب‌ها و منابع آبی شهرستان موثر خواهند بود.

به نقل از روابط عمومی فرمانداری شهرستان بافق، گفتنی است، در پایان فرماندار بافق به اتفاق مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان یزد از اداره منابع طبیعی شهرستان بافق بازدید کردند.
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها