موج
کدخبر : ۳۵۹۱۸۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-359187

رییس کل دادگستری استان اصفهان اعلام کرد:

رییس کل دادگستری استان اصفهان گفت: الحاق هر گونه اراضی به شهرک هایی که در شعاع 50 کیلومتری کلانشهر اصفهان هستند، به موجب قانون ممنوع است.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، محمدرضا حبیبی در این جلسه که با حضور معاون قضایی دیوان عدالت اداری در امور اقتصادی، اراضی و شهرسازی اظهار داشت: هر گونه توسعه شهرک و هر گونه احداث واحد صنعتی در شعاع 50 کیلومتری کلانشهر اصفهان به موجب قانون ممنوع است.

وی توسعه شهرک صنعتی محمودآباد را یکی از موضوعات اصلی این جلسه عنوان و بیان داشت: این موضوع پیش از این نیز در شورای بررسی و منع توسعه شهرک در آن اعلام شده بود، ولی با مطرح شدن تعدادی پرونده در دیوان عدالت اداری موضوع دوباره بررسی و در جلسه امروز نیز باز به همان نتیجه قبلی منتهی شد که هر گونه توسعه شهرک و هر گونه احداث واحد صنعتی در شعاع 50 کیلومتری کلانشهر اصفهان به موجب قانون ممنوع است.

این مقام مسئول افزود: دلیل این امر هم پیشگیری از تشدید آلودگی شهر اصفهان و به خطر افتادن بهداشت و سلامت عمومی است.

دادگستری اصفهان

حبیبی در خصوص واحدهای احداثی اطراف شهرک محمودآباد نیز خاطرنشان ساخت: از سوی شورای برنامه ریزی استان طرحی تهیه شده که در آن پیش بینی شده این واحدها با مستحدثاتی که دارد پس از بررسی و اعلام نظر سازمان های ذیربط، بدون الحاق به شهرک ساماندهی شود.

رییس کل دادگستری استان تصریح کرد: به مردم عزیز این اطمینان خاطر را می دهم که شورای حفظ حقوق بیت المال با هر گونه توسعه شهرک محمودآباد و دیگر شهرک های شعاع 50 کیلومتری اصفهان و اقدامات غیرقانونی از این دست که وضعیت آلودگی اصفهان را تشدید نموده و سلامت مردم را به مخاطره می اندازد، مخالفت خواهد کرد.

رییس دستگاه قضایی استان در خصوص موضوع آلودگی و ورود دستگاه قضایی استان با این موضوع نیز اظهار داشت: دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان هفته گذشته به دستگاه های ذیربط در این موضوع هشدار داد که اگر فعل یا ترک فعل مدیران این دستگاه ها در این امر ثابت شود، پیگیری قضایی خواهد شد، به محیط زیست نیز تأکید شده که گشت های مستمر داشته باشد تا اگر واحد صنعتی رعایت مسایل زیست محیطی را نمی کند، گزارش شود تا با آن برخورد قانونی صورت پذیرد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها