موج
کدخبر : ۳۵۹۰۱۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-359013

معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار یزد:

معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار یزد گفت: در ‌استان یزد شرایط خوبی برای توسعه زیست بوم فناوری به وجود آمده است اما علاقه مندیم رویداد کاروان سرمایه‌گذاری استانی ۱۰۰ استارت‌آپ به خوبی در یزد برگزار شود و از این فرصت ارزشمند هم برای سرمایه گذاری و هم برای سایر برنامه های جانبی رویداد استفاده کنیم.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، اکرم فداکار معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار یزد در نشست هماهنگی برگزاری رویداد ۱۰۰ استارت‌‌آپ که در سالن کوثر استانداری یزد برگزار شد ضمن اشاره به ظرفیت های استان یزد در حوزه فناوری و نوآوری، خاطرنشان کرد: تاکنون تلاش شده با وجود نهادهای بومی، تامین مالی و توسعه بازار مانند صندوق پژوهش و فناوری یزد ‌و فن بازار منطقه ای یزد و مشارکت بخش صنعت و کارآفرینان یزدی، سرمایه گذاری لازم برای سرمایه پذیران فعال در زیست بوم کارآفرینی و نوآوری استان یزد انجام شود.

فداکار ادامه داد: در ‌استان یزد شرایط خوبی برای توسعه زیست بوم فناوری به وجود آمده است اما علاقه مندیم رویداد کاروان سرمایه‌گذاری استانی ۱۰۰ استارت‌آپ به خوبی در یزد برگزار شود و از این فرصت ارزشمند هم برای سرمایه گذاری و هم برای سایر برنامه های جانبی رویداد استفاده کنیم.

وی از همه دستگاه‌های استان خواست تا فعالانه با کاروان استانی رویداد ۱۰۰ استارت‌آپ به ویژه در حوزه اطلاع رسانی و افزایش حضور تیم های استارت آپی همکاری کنند.

معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار یزد با اشاره به نقش مهم عناصر زیست بوم کارآفرینی و نوآوری استان در این رابطه، گفت: امیدواریم اتاق بازرگانی ‌و مراکزی مانند مرکز نوآوری صنعتی و مرکز خلاقیت شهرداری در کنار دانشگاه‌ها، پارک علم و فناوری، شتابدهنده‌ها و سایر نهادهای زیرساختی و پشتیبان زیست بوم، نقش پررنگ تری در برگزاری رویداد داشته باشند.

فداکار در پایان سخنان خود تصریح کرد: با شیوع بیماری کرونا سرمایه گذاری در استارت‌‌آپ ها نیز مانند سرمایه‌گذاری در سایر بخش ها کاهش یافته است که امیدواریم با برگزاری رویداد کاروان سرمایه گذاری ١٠٠ استارت‌آپ و انعکاس خوب و شایسته رسانه‌های استان از این رویداد، سرمایه گذاران جدید به ویژه سرمایه گذاران بومی شناسایی و معرفی شو‌ند.

‌ ۱۰۰ استارت‌آپ برنامه پیوسته سرمایه‌گذاری و شتابدهی غیرمتمرکز است که با همکاری شبکه‌ای از راهبران نام‌آشنای زیست‌بوم کارآفرینی، شتابدهنده‌های همکار و نهادهای خصوصی و دولتی از یک سال گذشته آغاز شده و تلاش می‌کند فرآیند شتاب‌گیری استارتاپ‌ها را پیگیری و تسهیل کند.

کاروان سرمایه گذاری استانی ۱۰۰ استارت‌آپ پس از سفر به استان‌های گیلان، قم، اصفهان و کردستان، در آینده نزدیک میهمان استان یزد خواهد بود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها