موج
کدخبر : ۳۵۸۸۴۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-358844

آترین افشاری توانا کودک همدانی برنده جایزه اول فائو شد.

به گزارش خبرگزاری موج همدان، سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد (فائو) هر سال به مناسب روز جهانی غذا رویدادهای فرهنگی و هنری و مسابقات بین المللی برای اهمیت تامین غذا و امنیت غذایی، توجه به فقر و سوء تغذیه از کودکان و نوجوانان خلاق در سراسر جهان دعوت می کند در حوزه نقاشی در گروه‌بندی‌های سنی مختلف شرکت کنند. دفتر نمایندگی فائو در ایران، نیز هر ساله از کودکان و نوجوانان ۵ تا ۱۹ ساله دعوت می‌کند در این رویداد جهانی شرکت کرده و هر سال آثار برگزیده را معرفی و به برندگان جوایزی را اهدا می کند.

دفتر نمایندگی فائو در ایران در حساب توئیتری خود برنده شدن  آترین افشاری توانا  در مسابقه نقاشی فائو به مناسبت روز جهانی غذا و کسب مقام اول او در گروه سنی ۵-۸ سال را تبریک گفت. وی در مسابقه پارسال نیز موفق به کسب همین مقام شده بود.

 

گزارش‌های فائو حاکی از این است که میزان گرسنگی در سطح جهان پس از یک دوره کاهش بار دیگر رو به افزایش گذاشته است. اکنون بیش از ۸۱۵ میلیون نفر از سوءتغذیه مزمن رنج می‌برند.

جنگ، شرایط آب و هوایی وخیم ناشی از تغییرات اقلیمی، رکود اقتصادی و سرعت فزاینده پدیده چاقی و اضافه وزن مسیر پیشرفت در نبرد علیه گرسنگی و سوءتغذیه را با مانع مواجه ساخته‌اند. در حالیکه میلیون‌ها نفر گرسته هستند، ۶۰۰ میلیون نفر از چاقی رنج برده و ۱.۳ میلیارد نفر دیگر نیز دچار اضافه وزن هستند.

فائو هر ساله در تاریخ ۱۶ اکتبر (۲۵ مهر) با برگزاری مراسم‌ باشکوهی روز جهانی غذا را مقارن با سالروز تاسیس این سازمان بین‌المللی، در اقصی نقاط جهان گرامی می‌دارد.

مراسم روز جهانی غذا در ۱۵۰ کشور جهان از جمله جمهوری اسلامی ایران با حضور تمامی دست اندرکاران امر تولید غذا برگزار می‌شود و به همین دلیل نیز این رویداد یکی از رویداد های مهم و شناخته شده‌ در تقویم سازمان ملل متحد محسوب می شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها