موج
کدخبر : ۳۵۸۶۳۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-358637

هیوا لهونیان خبرداد:

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق کردستان از تبدیل 6 هزار فقره انشعاب غیر مجاز به انشعاب مجاز در استان کردستان خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، هیوا لهونیان صبح امروز دوشنبه در گفت و گو با رسانه های استان اظهار داشت: بیش از 13 هزار انشعاب غیرمجاز برق در مناطق مختلف کردستان وجود داشت که در 2 سال اخیر حدود 6 هزار فقره آن به انشعاب غیردائم تبدیل شد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق کردستان گفت: براساس برآوردهای صورت گرفته، بیش از هفت هزار انشعاب غیرمجاز برق در استان وجود دارد که بیشتر آن در مناطق حاشیه‌ شهرها است.

وی با بیان اینکه طی 2 سال گذشته قانونی ابلاغ و فرصت داده شد که صاحبان انشعاب‌های غیرمجاز در قالب انشعاب غیردائم به صورت موقت خدمات دریافت کنند، افزود: دستگاه‌های متولی از جمله شهرداری نیز مکلف شدند در مدت سه سال اقدام به تعیین تکلیف ساخت و سازهای دارای انشعاب‌ غیردائم برق کنند در غیر این صورت تبدیل به انشعاب دائم می‌شوند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق کردستان ساخت و سازهای غیرمجاز، تغییر کاربری و انشعاب‌های کشاورزی را از دلایل افزایش شکل‌گیری انشعاب‌های غیرمجاز دانست و اضافه کرد: دستگاه‌های مسوول از جمله شهرداری، راه و شهرسازی، بنیاد مسکن، جهاد کشاورزی و منابع طبیعی بدلیل برخی مشکلات و موانع نتوانسته‌اند از ساخت وسازهای غیرمجاز پیشگیری کنند که همین زمینه‌ای برای استفاده غیرمجاز از برق شده است.

لهونیان از دارندگان انشعاب غیرمجاز برق در استان خواست اقدام به تبدیل آن به غیردائم کنند و یادآور شد: این مشترکان در صورت اقدام به این کار مشمول جریمه نشده و فقط هزینه انرژی مصرف شده از آنان دریافت می‌شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها