موج
کدخبر : ۳۵۸۳۴۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-358341

مدیرعامل سازمان میادین میوه و تره بار و ساماندهی مشاغل شهری شهرداری قم از برنامه سازمان میادین برای احداث فروشگاه‌های محلی در قم خبرداد.

به گزارش خبرگزاری موج قم، علیرضا مظفری با اشاره به تلاش دیگری از سازمان میادین میوه و تره‌بار و ساماندهی مشاغل شهری شهرداری قم در راستای توسعه بازارهای محلی، اظهار داشت: علاوه بر بازارچه‌های ریحان و همشهری کار دیگری هم در دستور کار قرارگرفته است که ایجاد فروشگاه‌های محلی با تنوع محصول بالا است.

مدیرعامل سازمان میادین میوه و تره‌بار و ساماندهی مشاغل شهری شهرداری قم افزود: در این پروژه افرادی که زمین‌های بزرگی دارند و تا چند سال قصد ساخت‌وساز و استفاده از زمین‌های خود ندارند، زمین را در قالب قراردادی به شهرداری اجاره می‌دهند که در آن فروشگاه‌های محلی احداث شود.

مظفری با اشاره به اینکه قرارداد اولین نمونه از این فروشگاه‌ها منعقد شده است، تصریح کرد: زمینی به مساحت ۲ هزار متر در بلوار یادگار امام از مالک طی قرارداد ۱۰ ساله اجاره‌شده است که اقدام به احداث فروشگاه محلی در آن شده است.

وی افزود: شهرداری بعد از ساخت‌وساز در این زمین‌ها آن را به مجموعه‌ای کاربلد طی قراردادهای ۳ تا ۵ ساله واگذار می‌کند.

مدیرعامل سازمان میادین میوه و تره‌بار و ساماندهی مشاغل شهری شهرداری قم با اشاره به اهمیت احداث این فروشگاه‌ها در مناطق کمتر توسعه‌یافته، تصریح کرد: تلاشمان بر این است که در مناطق یک، دو، سه و شش حتماً فروشگاه محلی داشته باشیم اما وجود زمینی با متراژ بالا هم شرط لازم برای آن است.

مظفری از اعلام فراخوان برای راه‌اندازی این فروشگاه‌ها هم خبر داد و تأکید کرد: فراخوانی در همین رابطه اعلام شده است که کسانی که زمین‌های با متراژ بالا دارند و از نظر مالکیتی و معارض مشکلی نداشته باشند برای احداث فروشگاه مراجعه کنند.

وی با اشاره به اینکه این فروشگاه‌ها در قالب همان فروشگاه‌های همشهری در متراژی بزرگ‌تر و با زمین مردم دیده می‌شود، خاطرنشان کرد: نیازهای اساسی مردم ازجمله مواد غذایی، خواربار، پروتئین، پوشاک و … در این فروشگاه‌ها عرضه خواهد شد.

مدیرعامل سازمان میادین میوه و تره‌بار و ساماندهی مشاغل شهری شهرداری قم در رابطه بازمان بندی واگذاری این فروشگاه‌ها هم تأکید کرد: قراردادها ۳ تا ۵ ساله پیش‌بینی‌شده است اما برای متضرر نشدن طرف مقابل و مختل نشدن خدمت‌رسانی به مردم امکان تمدید هم وجود دارد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها