موج
کدخبر : ۳۵۸۰۹۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-358092

مسئول بسیج اساتید و نخبگان حوزه علمیه قم:

مسئول بسیج اساتید و نخبگان حوزه علمیه قم گفت: حوزه و دانشگاه هر دو بال مشترکی برای به ثمر رسیدن اهداف علمی کشور بودند گه همگام با یکدیگر مسیر توسعه را پیموده اند.

به گزارش خبرگزاری موج قم، حجت الاسلام نبوی مسئول بسیج اساتید و نخبگان حوزه علمیه قم  در جمع خبرنگاران استان که در آستانه سالروز شهادت آیت الله  دکتر محمد مفتح  که به روز وحدت حوزه و دانشگاه نامگذاری شده است با اشاره به ماهیت و شاکله وحدت میان حوزه و دانشگاه گفت: ارتباط  اتحاد حوزه و دانشگاه زمانی مطرح شد که نیاز بود دانشگاهیان و حوزویان در جهت رسیدن به یک هدف واحد یعنی سرنگونی رژیم طاغوت شاهنشاهی فعالیت کنند و ضرورت این موضوع بسیار ملموس و محسوس بود که همواره در آن زمان دستهایی در کار بودند تا میان حوزه و دانشگاه تفرقه و اختلاف ایجاد کنند.

 وی ادامه داد :پس از انقلاب اسلامی برای تقویت نظام و حفظ مشروعیت و اسلامیت نظام پژوهش و جایگاه دین در جامعه ،حوزه بایستی در این محور گام بر میداشت و دانشگاه نیز بر اساس شرعیات مقدس در موضوعات علمی مختلف و متعدد پیشروی میکرد و از این رو وحدت حوزه و دانشگاه امری بسیار  ضروری بود که در آن زمان تحقق یافت و اکنون نیز ادامه دارد.

مسئول بسیج اساتید و نخبگان حوزه علمیه قم با اشاره به شرایط ایران در دوران پیش از انقلاب گفت :کشوری که وابسته بود به دنیا و آمریکا پس از انقلاب اسلامی یکی از افتخاراتش این است که اکنون در دنیا هیچ چیزی برایش دیکته نمی شود و تفکری کاملا مستقل دارد.

وی در ادامه با اشاره به دستاوردهای علمی جمهوری اسلامی ایران پس از انقلاب خاطرنشان کرد: اکنون ایران در تولید علم و نهضت های نرم افزاری مختلف  نسبت به گذشته بسیار پیشرفت کرده چرا که قبلاً کسی جرات ابراز نظر در جهان نداشت اما اکنون دشمنان نیز به توان و پیشرفتهای علمی ما اذعان دارند.

حجت الاسلام نبوی با اشاره به نقش اتحاد حوزه و دانشگاه گفت: حوزه و دانشگاه هر دو بال مشترکی برای به ثمر رسیدن اهداف علمی کشور هستند که همگام با یکدیگر مسیر توسعه را پیموده اند.

وی در ادامه تعمیق و تقویت ارتباط و اتحاد حوزه و دانشگاه را اصلی ترین وظیفه دانست و افزود:در همین راستا دانشگاه باید در سطوح مختلف علمی شتاب بیشتری بگیرد و حوزه علمیه نیز با محوریت معنویت در دانشگاه ها ورود کند و دانشجویان را به لحاظ دینی، مذهبی، فرهنگی و اخلاقی تربیت نماید.

حجت الاسلام نبوی با اشاره به نقش بسیج اساتید و نخبگان حوزه علمیه در تقویت وحدت حوزه و دانشگاه گفت: تاکنون ۱۳  کارگروه علمی در سازمان بسیج اساتید و نخبگان حوزه علمیه قم در موضوعات مختلف تشکیل شده است که مهمترین ماموریت آنها در خصوص تعمیق و تقویت اتحاد بین حوزه و دانشگاه رسیدگی به فوریت های پژوهشی با همکاری و مشارکت اساتید حوزه و دانشگاه با هدف رفع شبهات و اختلافات علمی و ارجاع به اساتید دانشگاه ها است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها