موج
کدخبر : ۳۵۷۹۱۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-357916

نماینده ولی فقیه در کردستان با اشاره برخورد مدیران و مسئولان در ادارات گفت: بایستی همه تلاش و کوشش خود را معطوف به بالا بردن وزنه اعتقادی مردم نماییم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، حجت الاسلام والمسلمین حاج عبدالرضا پورذهبی در شورای اداری و شورای فرهنگ‌ عمومی شهرستان کامیاران اظهار کرد: امروز بحث این دولت و آن دولت نیست، امروز مهم‌ترین موضوع اصل نظام است و به بیان مقام معظم رهبری این دسته‌بندی‌ها دیگر معنایی ندارد.

نماینده ولی فقیه در کردستان افزود: اگر ما اهل ایران باشیم که هستیم و تعلق به خاک و دین در صدر همه مسائل داشته باشیم هیچ وقت خواهان اختلال و زمین خوردن کشور نیستیم.

حجت‌الاسلام والمسلمین پورذهبی تصریح کرد: بی‌تدبیر‌ها و اشکالاتی وجود دارد، که امیدواریم این مشکلات با تدابیر لازم مرتفع شود.

نماینده ولی فقیه در کردستان اظهار داشت: مردم شهرستان کامیاران 417 شهید تقدیم انقلاب کرده که اکثرا افرادی بودند که در منطقه و در درگیری با اشرار و یا ترور به شهادت رسیده‌اند و این نشان می‌دهد که یک اعتقاد وجود داشته که به آن حمله شده است.

وی افزود: این آمار نشان می‌دهد که یک تهدید جدی به نظام وجود داشته و این شهدا در راه دفاع از نظام و انقلاب به پاخواسته و شهید شده‌اند.

نماینده ولی فقیه در کردستان با بیان اینکه بالاترین کار امروز خدمت‌گذاری با دلسوزی و مهربانی است، گفت: جلب رضایت مردم و ایجاد رضایتمندی در جامعه دیگر اصل مهم است.

رضایتمندی مردم اصل حرکت در بدنه اداری باشد

حجت‌الاسلام والمسلمین پورذهبی تصریح کرد: اگر در ادارات جلب رضایت بکنیم حتی اگر نتوانیم خدماتی ارائه کنیم و حاجت اربابان رجوع را برآورده نکنیم همینکه برایشان وقت بگذاریم موجب اعتماد جامعه به بدنه اداری خواهد شد.

وی عنوان کرد: قرار نیست تمام درخواست‌هایی که می‌شود انجام گیرد برخی کارها ضوابط و قوانین خود را دارد و اگر کسی بگوید همه کارها را انجام می‌دهم بزرگترین اشتباه‌اش خواهد بود.

نماینده ولی فقیه در کردستان عنوان کرد: خوش‌استقبال بودن، گشاده رو بودن و ...از نیازهای امروز در بدنه اداری است مسئولان و کارکنان ادارات باید با چنین رویه‌ای با مردم برخورد کنند.

حجت‌الاسلام والمسلمین پورذهبی افزود: رفتار ما با مردم باید به گونه‌ای باشد که مخاطب از اخلاق و رفتار ما چیزی یاد بگیرد و وزنه دینی آنها افزایش پیدا کند، چرا که نگاه به ما مساوی با نگاه به جلوه نظام و دین است.

وی اضافه کرد: نباید رفتار ما به گونه‌ای باشد که وقتی مردم نگاهمان می‌کنند اعتقادات‌ و اعتمادشان به نظام کم شود باید در رفتار و برخورد با مردم دقت لازم را داشته باشیم.

نماینده ولی فقیه در کردستان با بیان اینکه درها، صندلی‌ها و میزهای ویژه و خاص مسئولان در بدنه ادارات مشکل ایجاد می‌کند، گفت: سعی کنیم وزن اعتقاد مردم را بالا ببریم و در این راستا دقت و تلاش لازم را داشته باشیم.

حجت‌الاسلام والمسلمین پورذهبی عمل‌گرایی و مسئله محوری را مهم‌ترین اصل دانست و عنوان کرد: مشکلاتی که وجود دارد باید با برنامه‌ریزی و بهره‌گیری از ظرفیت جامعه دانشگاهی زمینه رفع مشکلات از جمله احیای دوباره روستاها و ایجاد زمینه برای مهاجرت معکوس روستائیان را فراهم سازید.

نماینده ولی فقیه در کردستان خاطرنشان کرد: توسعه علمی در هر نقطه و مکانی موجب رشد و تعالی جامعه می‌شود وقتی ظرفیت‌های دانشگاهی ایجاد شود دانشجویان جذب می‌شوند.

حجت‌الاسلام والمسلمین پورذهبی اذعان کرد: اقدامات و گام‌های توسعه‌ای باید با توجه به نیاز و ظرفیت‌هایی که هر منطقه دارد صورت بگیرد، حرکت بدون برنامه و نیازسنجی خروجی لازم را نخواهد داشت.

وی عنوان کرد: استفاده از ظرفیت‌های گردشگری به ویژه گردشگری دینی با توجه به اعتقادات دینی مردم در این خطه و وجود دو صحابه پیامبر باید با ایجاد ساز و کارهای لازم مورد توجه قرار گیرد.

نماینده ولی فقیه در کردستان افزود: وجود 16 هزار دانش‌آموز و 2 هزار کارمند آموزش و پرورش از دیگر ظرفیت‌های بسیار خوب شهرستان کامیاران است که باید از این بستر در حوزه اقدامات و برنامه‌های فرهنگی و غیره بهره گرفته شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین پورذهبی تصریح کرد: ایجاد امید و احساس امید در جامعه از نکات بسیار کلیدی است که باید در استان مورد توجه قرار گیرد و در این راستای از تمام ظرفیت‌ها استفاده شود.

وی با بیان اینکه امروز دشمنان با استفاده از ظرفیت‌های قابل توجه رسانه‌ای که دارند در مسیر ایجاد ناامید در جامعه ما با جدیت تلاش می‌کنند، گفت: مشکلات زیادی در حوزه اقتصادی و تحریم و غیره داریم ولی اعتقادات دینی موجب شده حس امید در جامعه ما بیش از مردم سایر کشورها باشد.

نماینده ولی فقیه در کردستان اذعان کرد: خودباوری و اعتماد به نفس از دیگر نکات مهمی است که باید در جامعه گفتمان‌سازی شود، مشکلات وجود دارد اما نباید اجازه دهیم این مشکلات یاس، ناامیدی در وجودمان ایجاد کند.

حجت‌الاسلام والمسلمین پورذهبی با تاکید براینکه پرداختن به توانمندی‌ها موجب امیدآفرینی در جامعه می‌شود، اظهار کرد: اشکالات و مشکلات بیان شود ولی در کنار نقاط ضعف به توانمندی‌های که وجود دارد و دشمنان را به وحشت انداخته تا جایکه سرداران و دانشمندان ما را ترور می‌کنند پرداخته شود.

وی افزود: نوآوری و تعریف کارهای جدید در محیط اداری مورد توجه مسئولان به ویژه متولیان حوزه فرهنگی باشد و از هر فرصتی برای نهادینه کردن فرهنگ کتاب و کتابخوانی و مطالعه استفاده کنید.

نماینده ولی فقیه در کردستان برگزاری نشست‌های هم‌اندیشی با نخبگان و افراد صاحب‌نظر را مورد تاکید قرار داد و اظهار داشت: این نشست‌ها به پیش‌برد اهداف و تصمیمات درست کمک خواهد کرد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها