موج
کدخبر : ۳۵۷۱۹۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-357192

معاون فنی شبکه ی ایستگاه های هواشناسی هرمزگان، گفت: طی امروز، آسمان استان صاف و در برخی نقاط شمالی و شرقی استان با افزایش ابر پیش بینی می شود.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، کیانوش عارفی معاون فنی و شبکه ی ایستگاه های هواشناسی هرمزگان، گفت: طی امروز، آسمان استان صاف و در برخی نقاط شمالی و شرقی استان با افزایش ابر پیش بینی می شود.

وی گفت: یک موج نسبتا ضعیف بارشی در نقاطی از جنوب شرق کشور فعالیت خواهد داشت که بارش های موثر آن روی استان کرمان و سیستان و بلوچستان خواهد بود، در برخی نقاط شمالی استان و نقاطی از دریای عمان افزایش ابر  و احتمال بارش پراکنده و خفیف  دور از انتظار نخواهد بود.

عارفی در بخش دیگری از سخنان خود افزود: در ساعات بعدازظهر، در جزایر غربی (کیش و لاوان )، وزش باد نسبتا شدید شمال غربی و از اواخر شب در تنگه ی هرمز وزش باد نسبتا شدید شمال شرقی پیش بینی می شود و دریا در این مناطق  نسبتا مواج خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه توصیه می شود شناورهای سبک از تردد‌های دریایی خودداری کنند، ادامه داد: پدیده ی قابل توجه روز جمعه (در ساعات صبح تا ظهر) در مناطق شرقی و مرکزی استان و در تنگه هرمز وزش باد نسبتا شدید شمال شرقی  و مواج شدن دریا خواهد بود.

عارفی در پایان اضافه کرد: از لحاظ دمایی با توجه به ماندگاری هوای نسبتا سردتا اوایل هفته آینده،توصیه می شود کشاورزان به ویژه در مناطق شمالی استان ، اقدامات لازم در خصوص محافظت از محصولات کشاورزی در دستور کار قرار دهند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها