موج
کدخبر : ۳۵۷۰۶۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-357063

استاندار یزد؛

استاندار یزد گفت: موافقت نامه اصولی ایجاد پهنه علم و فناوری اقبال با پیگیری‌های صورت گرفته صادر شده و با تفاهم نامه ای که امروز به امضا رسید، دستگاه‌های ذیربط استانی اقدامات و فعالیت ها را سامان می دهند تا انشاالله بتوانیم در کمترین فرصت مجوز نهایی این پهنه را بگیریم.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، محمدعلی طالبی، استاندار یزد در آیین افتتاح نمایشگاه مجازی دستاوردهای پژوهشی، فناوری و فن بازار یزد با بیان اینکه 18 آذر به دلیل آغاز اتفاقات خوب در حوزه علم و فناوری استان باید برای همیشه در حافظه مردم یزد نقش ببندد، گفت: صدور موافقت نامه اصولی ایجاد نخستین پهنه علم و فناوری کشور در استان یزد یکی از این اتفاقات مهم و مبارک است.

وی افزود: موافقت نامه اصولی ایجاد پهنه علم و فناوری اقبال با پیگیری‌های صورت گرفته صادر شده و با تفاهم نامه ای که امروز به امضا رسید، دستگاه‌های ذیربط استانی اقدامات و فعالیت ها را سامان می دهند تا انشاالله بتوانیم در کمترین فرصت مجوز نهایی این پهنه را بگیریم.

طالبی پهنه علم و فناوری اقبال را اولین پهنه ایجاد شده در کشور دانست و گفت: با ایجاد این پهنه یک ظرفیت بسیار خوب و نامحدود برای فعالیت و استقرار شرکت‌های فناور ایجاد می شود.

استاندار یزد با بیان اینکه شکل گیری پهنه اقبال به عمومی شدن حوزه علم و فناوری و پیوند بیشتر آن با جامعه و مردم کمک می کند، گفت: با ایجاد این پهنه در دل شهر، هم نوایی و هم رنگی خوبی با زندگی و جامعه در فعالیت‌های شرکت های علمی و فناوری استان شکل گرفته و نمود بسیار خوبی از همکاری و تعامل دستگاه‌های استانی مختلف که طلیعه آن همراهی و تفاهم همه دستگاه های ذیربط و امضای این تفاهم نامه است، در ایجاد چنین ظرفیتی در استان خواهیم داشت.

طالبی ابراز امیدواری کرد: این ظرفیت خوب در استان خیلی سریع به وجود بیاید تا از آن در جهت شعارها و برنامه‌های کلانی که در توسعه حوزه علم و فناوری و تحقق اقتصاد دانش بنیان در استان مطرح کردیم، استفاده کنیم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها