موج
کدخبر : ۳۵۷۰۵۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-357050

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مبارکه خبر داد:

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مبارکه از اختصاص 200 هکتار از اراضی رستان مبارکه به کشت زیره خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، سید کسری بابایی با بیان اینکه کشت زیره سبز از اوایل آذر آغاز و تا پایان آذر ادامه دارد، گفت: ۲۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان مبارکه به کشت زیره اختصاص یافت.    

وی با اشاره به اینکه بعد از مرحله کاشت در صورتی که نزولات جوی زیاد باشد نیاز به آبیاری نیست، گفت: در شرایط خشکسالی بعد از مرحله کاشت یک مرتبه آبیاری و سپس اسفندماه نوبت دوم آبیاری انجام می‌شود، اما کشت زیره سبز به صورت دیم است.

 بابایی گفت: زیره نسبت به علف‌های هرز بسیار حساس است و بایستی به صورت وجین دستی با علف‌های هرز مبارزه شود، و در صورتی‌که کشت قبلی ارزن باشد عملکرد افزایش می‌یابد.

این مقام مسئول افزود: برداشت زیره در اوایل خرداد به صورت دستی آغاز می‌شود، در این روش بوته‌ها با دست از خاک بیرون کشیده شده و سپس در محل مناسبی خشک و با کمک باد، دانه از ساقه جدا می‌شود.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مبارکه با بیان اینکه میزان عملکرد محصول حدود ۴۰۰ تا ۶۰۰ کیلوگرم در هکتار بسته به شرایط متغیر است، گفت: کشت این گیاه با قیمت فروش حدود ۴۰ هزار تومان برای هر کیلو بسیار مقرون به صرفه است. زیره سبز گیاه دارویی و ادویه‌ای با طبع گرم و خشک است.

به گزارش موج؛ گیاه زیره  سرشار از ویتامین سی است که به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک می‌کند و همچنین خاصیت ضد نفخ داشته و در درمان پوکی استخوان و همچنین در لاغری تاثیر بسزایی دارد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها