موج
کدخبر : ۳۵۷۰۴۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-357041

در گفتگو با موج مطرح شد؛

رئیس شورای اسلامی روستای ماشنگی در واکنش به تکذیب خبر گرفتاری 10 هزار روستایی پس از جاری شدن سیل در این منطقه، گفت: فرماندار رودان با چنین حرکتی به شورا و مردم خود توهین کرد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، در پی گرفتاری جمعیت گسترده‌ای از روستاییان شهرستان رودان پس از بارندگی این هفته در هرمزگان، مصاحبه‌ای را با «غلامرضا انباز» رئیس شورای اسلامی روستای ماشنگی بخش رودخانه داشتیم که وی وضعیت تأسف‌بار روستاییان را تشریح و از ایجاد مشکل برای بالغ‌بر 10 هزار نفر در این مسیر خبر داد که مخابره‌ی این خبر با واکنش فرماندار رودان مواجه شد و وی به‌کل این رویداد را تکذیب کرد و حتی منکر تماس رئیس شورای اسلامی روستای ماشنگی برای درخواست کمک شد. برای بیشتر مشخص شدن زوایای این موضوع بار دیگر گفتگویی را با «غلامرضا انباز» ترتیب دادیم که خلاصه‌ای از آن در ادامه آمده است.

*برای فرماندار متأسفم

وی با اشاره به رفتار فرماندار رودان در تکذیب خبر گیرافتادن ۱۰ هزار نفر از روستاییان این شهرستان بیان داشت: من خبر را کامل خواندم و متأسفم برای جناب غلامپور فرماندار رودان و ایشان با چنین حرکتی به شورا و مردم خود توهین کردند.

وی افزود: از بخش کوشا احمدی تا ماشنگی ۱۷ یا ۱۸ دهیاری و بالغ‌بر ۳۵ نفر شورا مشغول به فعالیت هستند؛ آقای فرماندار شاید بتوانند گفته‌های اعضای شورا را تکذیب کنند اما چگونه می‌خواهند جواب ۱۰ هزار نفر مردم بی‌پناهی را که در سیل گیر افتاده‌ شده‌اند و چشم امیدشان به مسئولشان است، بدهند؟!

*جواب تلفنم را ندادند

رئیس شورای اسلامی روستای ماشنگی با تشکر از استاندار هرمزگان که همیشه در این مسائل پاسخ‌گو بوده‌ است، ادامه داد: من حتی با فرماندار تماس تلفنی گرفتم اما نه فرماندار و نه بخشدار جواب من را ندادند و مجبور شدم شخصاً با رسانه‌های استان ارتباط برقرار کنم تا دادخواه مردم در این شرایط باشند.

*استفاده از ماشین‌آلات شخصی

انباز ضمن بیان این‌که این بار نیز همچون دفعات پیشین با ماشین‌آلات سنگین شخصی بازگشایی جاده رودخانه ماشنگی را برعهده‌گرفته است، تصریح کرد: برای صحت سنجی موضوع استاندار مأموریت بدهد تا گروهی بیایند و از نزدیک وضع موجود را ببینند.

وی خاطرنشان کرد: مردم خودشان گواهی بر اصل موضوع می‌دهند اما این شرمندگی دارد که بعد از چهل سال از انقلاب، مردم این خطه ذره‌ای برای مسئولان اهمیت نداشته باشند و آن‌ها را مورد توهین قرار دهد.

*مدارکی برای تائید گریز از مسئولیت

غلامرضا انباز در پاسخ به این پرسش که آیا مدارکی مبنی بر تماس با فرماندار رودان در اختیار دارد یا خیر، افزود: من حاضر هستم پرینت تماس‌هایم را بگیرم و ثابت کنم که با فرماندار تماس گرفته‌ام اما وی جواب‌گو نبوده است و حتی پیامکی هم در این ارتباط برای من نفرستاد.

*دردسری تکراری

وی در پایان بیان داشت: از زمانی که عضو شورای اسلامی هستم تاکنون ۵ سال است که سیل را در رودخانه تجربه کرده‌ایم و من از همان اول پیگیر موضوع بودم، حتی شخص استاندار به من پیشنهاد دادند که وام بگیرم و موضوع رودخانه را حل کنم اما من به ایشان گفتم که یک میلیارد با کمک خیران جمع می‌کنم و شما مابقی را به ما کمک کنید تا این پل ساخته شود اما چنین کاری انجام نشد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها