موج
کدخبر : ۳۵۶۷۱۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-356711

رئیس حوزه قضایی مروست؛

رئیس حوزه قضایی مروست گفت: اعضای شوراهای حل اختلاف کسانی هستند که بی منت و با تلاش مضاعف نقش بسیار ارشمند و اثرگذار در صلح و سازش پرونده ها دارند.

به گزارش خبرگزاری موج، احمد زحمتکش رئیس حوزه قضایی مروست در دیدار با اعضای شورای حل اختلاف شهر مروست بیان داشت: با توجه به اینکه بخش عمده ای از امورات مردم در شوراهای حل اختلاف است کار این مجموعه کمتر از دادگاه ها و دادسراها نیست.

این مقام قضایی در رابطه با نقش بسزای شورای حل اختلاف در صلح و سازش پرونده ها اظهار داشت: شورای حل اختلاف در کنار دعوت از مردم به صلح و آشتی، فعالیت های مؤثری در جلوگیری از تراکم پرونده ها در دستگاه قضا داشته و با دعوت از مردم به سازش، توانسته نقش موثری در کاهش ورودی پرونده به دادگستری ایفا کند.

وی تصریح کرد: لزوم تقویت شوراها باید همیشه مورد تاکید باشد و لازمه آن تسلط اعضای شوراها به دانش مربوط به این مجموعه یعنی استفاده از فرهنگ صلح و سازش است.

زحمتکش ابراز کرد: صلح و سازش موضوعی کاملاً مستدل براساس آیات و روایات و سیره ائمه معصوم(ع) بوده و همچنین اسلام دینی کاملاً مبتنی بر صلح و هم‌زیستی مسالمت‌آمیز انسان‌ها با یکدیگر است.

شایان ذکر است در این دیدار از زحمات دو نفر از اعضای فعال شورای حل اختلاف این حوزه قضایی تقدیر و تشکر بعمل آمد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها