موج
کدخبر : ۳۵۶۲۳۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-356234

در گفت‌وگو با موج مطرح شد:

دادستان خرم‌آباد در خصوص تخریب مجدد پل آیت‌الله کمالوند گفت: در پی بارش‌ها، و پیش از تخریب این پل، تذکرات لازم به مسوولین امر داده شده بود.

به گزارش خبرگزاری موج لرستان، داریوش شاهون‌وند دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان به خبرنگار ما، گفت: در پی بارش‌های چند روز گذشته و دریافت گزارشات مکرر، تذکرات لازم در خصوص پل آیت‌الله کمالوند خرم‌آباد به مسوولین امر داده شده بود.

دادستان خرم‌آباد، تصریح کرد: در تخریب مجدد این پل، خوشبختانه به کسی آسیب نرسیده اما، موضوع در دستور کار است تا علل و عوامل تخریب پل مورد بررسی قرار گیرد.

*دادستان خرم‌آباد: پیگیری موضوع در دستور کار دادستانی است

وی، گفت: شب گذشته، در خصوص شرایط پل آیت‌الله کمالوند با معاون عمرانی استاندار لرستان، فرماندار خرم‌آباد و سایر مسوولین مرتبط مذاکراتی شد، لذا با توجه به اینکه پروژه در حال تکمیل و در اختیار پیمانکار است، باید به قید فوریت بازسازی شود.

در همین رابطه، محمد شریفی مقدم شهردار خرم‌آباد نیز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری موج، گفت: پل آیت‌الله کمالوند دارای 4 دستک است و عرصه سازه بتنی است و هیچ خطری این پل را تهدید نمی‌کند.

وی، ادامه داد: از مجموع 4 دستک، 3 دستک آن تکمیل شده که جهت تکمیل نیاز به پرداخت بخشی از مبلغ قرارداد به پیمانکار است.

شهردار خرم‌آباد، افزود: پل آیت‌الله کمالوند یکی از پروژه‌های سیل است. لذا پس از تخریب پل در سیل سال گذشته، با توجه به بروز مشکلات در تردد مردم این پل جهت رفاه حال عموم بازگشایی شد.

استانداری لرستان مطالبات پیمانکار را پرداخت نکرده است

وی، تصریح کرد: علیرغم اقدامات صورت گرفته از سوی پیمانکار، متاسفانه طلب او از سوی استانداری لرستان پرداخت نشده که همین امر تکمیل پروژه را با مرور زمان مواجه کرده است. لذا باید مجموعه استانداری تدبیری جهت پرداخت طلب پیمانکار بیندیشد تا پروژه تکمیل، و تحویل شود.

*پل آیت‌الله کمالوند خرم‌آباد تحویل موقت هم نشده است

محمد شریفی مقدم، خاطرنشان کرد: موضوع دیگر اینکه پل آیت‌الله کمالوند هنوز تحویل موقت هم نشده، علی ایحال، اگر تحویل موقت هم می‌شد، از تحویل موقت تا تحویل دائم نیز مسوولیتش با پیمانکار بود. لذا شهرداری خرم‌آباد به‌دور از غوغاسالاری به‌دنبال رفاه حال مردم است و به قید فوریت اقدامات تامینی لازم را انجام خواهد داد.

شهردار خرم‌آباد، گفت: ضمن عذرخواهی از مردم، لازم است به اطلاع عموم برسانم که سازه پل آیت‌الله کمالوند ایمن است و به محض پرداخت مطالبات پیمانکار، تکمیل پل صورت خواهد گرفت.

گفتنی است به دنبال بارش باران در استان لرستان، صبح امروز بخشی از پل آیت‌الله کمالوند خرم‌آباد که در جریان سیل سال 98 تخریب و پس از آن ترمیم شده بود، دوباره فروریخت.

خبرنگار:
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها