موج
کدخبر : ۳۵۵۸۷۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-355871

طی یک شبانه روز رخ داد؛

مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان از ثبت رکورد جدید مصرف ۴۰ میلیون مترمکعب گاز در بخش خانگی در طی یک شبانه روز خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، سید مصطفی علوی بیان داشت: با توجه به موج سرمایی که در روزهای اخیر، بخش وسیعی از استان را فرا گرفته است و نیز بارش‌هایی که داشتیم، مصرف بخش خانگی گاز طبیعی به‌شدت بالا رفته و به روزانه ۴۰میلیون مترمکعب رسیده است که میزان بالایی به شمار می‌آید.

 وی با اشاره به اینکه گازرسانی به بخش خانگی همواره در اولویت این شرکت قرار دارد،گفت: طی شبانه روز گذشته ۷۲ میلیون متر مکعب گاز در سطح استان مصرف شده که از این میزان بیش از ۴۰ میلیون متر مکعب آن در بخش خانگی و مابقی در بخش های صنعتی و عمومی به مصرف رسیده است.

نگرانی از روند رو به رشد مصرف گاز بویژه در شرق استان

 این مقام مسئولادامه داد: در حال حاضر گاز طبیعی به چهار شهر شرقی استان؛فرخی،جندق،خور و انارک و روستاهای تابعه ی آنها، به صورت فشرده و از طریق حمل با تانکر می رسد و با توجه به افزایش مصرف گاز در سطح استان بیم آن می رود که با افت فشار گاز، بارگیری تانکرها در ایستگاه مادر(شهر نایین) با مشکل مواجه شده و در گازرسانی مستمر به این مناطق خلل ایجاد شود.

 این مقام مسئول ادامه داد: اگرچه ما به همه هم‌استانی ها این نوید را می‌دهیم که در بخش‌ توزیع  آمادگی کامل وجود دارد تا بتوانیم گاز را به صورت ایمن و پایدار در سراسر استان توزیع کنیم و هیچ نگرانی از این بابت وجود ندارد، اما از همه مشترکین انتظار داریم در این زمینه به ما کمک کنند.

علوی بیان داشت: از همه مصرف کنندگان بویژه مصرف کنندگان مناطق شرقی استان خاضعانه تقاضا داریم که گاز را به صورت منطقی و بهینه مصرف کنند و در هر منزل حداکثر یک بخاری برای گرمایش مورد استفاده قرار گیرد.

وی افزود: لازم است مشترکین گاز طبیعی از گرم کردن محیط‌هایی که استفاده نمی‌کنند، بپرهیزند و دمای رفاه را 18 تا 22 درجه نگه دارند تا شرکت  گاز استان اصفهان افزون بر خدمات‌دهی مطلوب به مردم به بخش‌های نیروگاهی، تولیدی و صنعتی نیز گاز را با جریانی ایمن و پایدار عرضه کند.

مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان با تاکید بر لزوم مصرف بهینه ومنطقی گاز طبیعی و رعایت نکات ایمنی، اظهار کرد: اگر مردم به ما کمک نکنند مجبور هستیم برای گرم نگه داشتن خانه‌های آنها ،مصرف گاز صنایع عمده و نیروگاهی را محدود کنیم.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها