موج
کدخبر : ۳۵۵۷۷۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-355775

رونمایی از سامانه واگذاری اراضی دولتی برای اولین بار درکشور؛

رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی استان یزد گفت: براساس تفاهم نامه کشوری سازمان نظام مهندسی کشاورزی استان یزد کارگزار و مجری فرآیند واگذاری و تغییر کاربری اراضی گردید.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، محسن صادقیان معاون امور عمرانی استانداری یزد اظهار داشت: با راه اندازی این سامانه فرآیند واگذاری اراضی دولتی برای طرح های کشاورزی و غیرکشاورزی به صورت الکترونیک انجام می شود.  

معاون امور عمرانی استانداری یزد رونمایی از سامانه واگذاری اراضی دولتی را یکی از مهمترین سامانه ها دانست و گفت: سامانه واگذاری اراضی دولتی برای اولین بار در کشور در استان یزد، روز نهم آذرماه با ارتباط ویدئوکنفراس معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور و با حضور استاندار  و مدیران دستگاهها رونمایی گردید.

در این مراسم محمدرضا خلف باغی رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی استان یزد به ایراد سخن پرداخت و گفت: براساس تفاهم نامه کشوری سازمان نظام مهندسی کشاورزی استان یزد کارگزار و مجری فرآیند واگذاری و تغییر کاربری اراضی گردید.

خلف باغی افزود: در راستای تاکید و دستور استاندار یزد در جهت تسریع، تسهیل و شفاف سازی در فرآیند اراضی دولتی، پیگیری های و هماهنگی های لازم با دستگاههای مربوطه صورت گرفت و اقدام به طراحی این سامانه گردید.

وی تسهیل وکاهش پروسه اداری را یکی از مزیت های این طرح دانست و اظهار داشت: مزایای متعددی از جمله ، امکان پیگیری متقاضی- مدیران و دستگاههای واگذاری از مراحل انجام امور، زمانبندی دستگاهها جهت پاسخگویی به استعلام ها، نمایش تمامی محدودیت ها و ممنوعیت ها واگذاری زمین و کاهش زمان واگذاری را میتوان نام برد.

در پایان رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی از زحمات و حمایت های دستگاهایی که در طراحی این سامانه همکاری و همیاری نموده اند تقدیرو تشکر کرد.

شایان ذکر است: در روز نهم آذرماه از  9 سامانه الکترونیکی  از جمله سامانه واگذاری اراضی دولتی، در حوزه های فنی، شهری و روستایی معاونت عمرانی استانداری یزد در چارچوب تسهیل خدمات رسانی به شهروندان در سالن کوثر استانداری رونمایی گردید.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها