موج
کدخبر : ۳۵۵۱۵۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-355153

رئیس کل دادگستری استان یزد گفت: آموزش مهارت های زندگی و ارتقاء آگاهی های عمومی، نقش مؤثری در تحقق اهداف پیشگیری از وقوع جرم و آسیب های اجتماعی دارد.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، غلامعلی دهشیری رییس دادگستری یزد در مراسم امضای این تفاهم نامه که به مناسبت فرا رسیدن هفته بسیج به میزبانی سپاه الغدیر یزد انجام شد، اظهار داشت: هدف این تفاهم‌نامه، ارتقا آگاهی‌های عمومی و حقوقی سربازان و پاسداران، ارتقاء دانش و ترویج سبک زندگی ایرانی- اسلامی، کاهش آسیب‌های شایع میان سربازان، ارتقاء سطح سواد رسانه‌ای سربازان، ترویج و تسهیل ازدواج اسلامی و تحکیم بنیان خانواده است.

وی افزود: برگزاری کارگاه‌های آموزشی سبک زندگی، برگزاری کارگاه های آموزش پیش از ازدواج، اجرای کلاس‌های آموزشی مطالب حقوقی، برگزاری کلاس‌های ارتقاء سواد رسانه و آموزش مباحث پیشگیرانه در خصوص جرایم و آسیب‌های اولویتی از جمله موضوعات تعیین شده در این تفاهم‌نامه همکاری است.

این مقام قضایی، دوران سربازی را یکی از مهمترین و طلایی ترین دوره های زندگی جوانان ذکر کرد و گفت: باید برای این فصل مهم زندگی جوانان که در پادگان ها می گذرد برنامه ها و آموزش های مفید طراحی و اجرا کرد.  

وی آسیب شناسی مسائل مبتلابه جامعه و برنامه ریزی در جهت آموزش و فرهنگ سازی را از مهمترین راهبردهای پیشگیری از جرائم و آسیب های اجتماعی ذکر کرد و بیان داشت: تقدم موضوع پیشگیری بر درمان یک اصل پذیرفته در دنیای امروز است که یکی از ارکان مهم آن آموزش و فرهنگ سازی است.

شایان ذکر است این تفاهم نامه همکاری در هفت ماده و ۳۲ بند تنظیم و به امضای طرفین رسید.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها